Nowy numer 48/2023 Archiwum

Zamość. Kapłani na medal

Ks. Norbert Turczynowski i ks. Paweł Maj zostali medalistami mistrzostw polski księży w tenisie stołowym.

Obaj kapłani wzięli udział w 30. Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Księży w tenisie stołowym, które odbyły się w diecezji zamojsko-lubaczowskiej. To nie pierwsze takie zawody dla kapłanów. I nie pierwsze sukcesy, ponieważ ks. Norbert ma już w swojej historii zajęcie 4. miejsca w takiej rywalizacji. Niemniej w tym roku sukces był o wiele większy, ponieważ ks. Norbert zdobył tytuł mistrzowski, zaś ks. Paweł stanął na 3. miejscu podium.

- Każdy mecz był wyjątkowy. Poziom na mistrzostwach zawsze jest bardzo wysoki. Tutaj startują księżą, którzy na co dzień grają w klubach 3., 4. czy też 5. ligi tenisa stołowego. Przed laty brałem też udział w mistrzostwach Polski dla kleryków i obecne turnieje, te dla księży, są już na o wiele wyższym poziomie - mówi ks. Norbert - Ja podchodzę do takich mistrzostw jako okazji do spotkania się z innymi pasjonatami. Jest to też rzecz jasna okazja do sprawdzenia się pod kątem sportowym. Cieszę się, jestem dumny z tego, że możemy brać udział w zawodach tej rangi. Myślę, że diecezja legnicka może być dumna, że nie tylko zdobyliśmy pewne tytuły, ale też pokazujemy swoim zaangażowaniem pozytywne duszpasterstwo - mówi kapłan.

Nasi kapłani swoje tytuły wywalczyli w kategorii wiekowej 25-35 lat. W kategorii open, a więc ogólnej klasyfikacji, ks. Norbert uplasował się na 8. pozycji. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy