Nowy numer 32/2022 Archiwum

Lista zmian kapłanów

Zgodnie z zapowiedzią dzisiaj została opublikowana lista zmian księży w diecezji legnickiej.

Przed miesiącem biskup legnicki Andrzej Siemieniewski spotkał się z księżmi, którzy otrzymali od niego dekrety zmieniające ich  miejsca posługi. Poinformowano wówczas, że pełna oficjalna lista zmian zostanie ogłoszona dopiero 27 czerwca, czyli w dniu przenosin kapłanów na nowe miejsca posługi.

Oto lista zmian (za diecezją legnicką):

Księża proboszczowie:

1. ks. Karpiński Piotr – wikariusz parafii św. Maksymiliana M. Kolbego w Bogatyni mianowany proboszczem parafii Wniebowzięcia NMP w Świerzawie.

2. ks. Kozyra Janusz – proboszcz parafii Wniebowzięcia NMP w Świerzawie mianowany proboszczem parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Węglińcu.

3. ks. Olszówka Piotr – wikariusz parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Jeleniej Górze mianowany proboszczem parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Olszanicy.

4. ks. Trela Artur – proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Olszanicy mianowany wikariuszem parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Jeleniej Górze.

***
Księża wikariusze:

1. ks. Antończak Krzysztof – wikariusz parafii św. Jadwigi w Gryfowie Śląskim mianowany wikariuszem parafii Wniebowzięcia NMP w Lwówku Śląskim.

2. ks. Bogdała Adam – wikariusz parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Legnicy mianowany wikariuszem parafii śś. Cyryla i Metodego w Bolesławcu.

3. ks. Charkot Roman – wikariusz parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Bolesławcu mianowany wikariuszem parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Chojnowie.

4. ks. Czerwiński Krzysztof – wikariusz parafii św. Wojciecha w Jeleniej Górze mianowany wikariuszem parafii św. Marcina w Jaworze.

5. ks. Duda Andrzej – rezydent parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Węglińcu mianowany wikariuszem parafii św. Józefa Robotnika w Zgorzelcu.

6. ks. Glinka Maciej – wikariusz parafii św. Michała Archanioła w Polkowicach mianowany wikariuszem parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Bogatyni.

7. ks. Karbowiak Artur – mianowany wikariuszem parafii Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja w Bolesławcu.

8. ks. Kazuś Piotr – wikariusz parafii Wniebowzięcia NMP w Lubawce mianowany wikariuszem parafii Chrystusa Króla w Bolesławcu.

9. ks. Konieczny Damian – wikariusz parafii Wniebowzięcia NMP i św. Mikołaja w Bolesławcu mianowany wikariuszem parafii Matki Bożej Królowej Polski w Legnicy.

10. ks. Kosim Arkadiusz – wikariusz parafii Świętej Trójcy w Lubaniu mianowany wikariuszem parafii Wniebowzięcia NMP w Lubawce.

11. ks. Lityński Paweł – wikariusz parafii Matki Bożej Królowej Polski w Polkowicach mianowany wikariuszem parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Bolesławcu.

12. ks. Maleńczuk Mateusz – wikariusz parafii św. Maksymiliana M. Kolbe w Lubinie mianowany wikariuszem parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Legnicy (katedra).

13. ks. Maranda Bartłomiej – wikariusz parafii Chrystusa Króla w Bolesławcu mianowany wikariuszem parafii Matki Bożej Królowej Polski i św. Franciszka z Asyżu w Jeleniej Górze.

14. ks. Poksiński Janusz – wikariusz parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Legnicy mianowany wikariuszem parafii Świętej Trójcy w Lubaniu.

15. ks. Rogusz Przemysław – wikariusz parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Kamiennej Górze mianowany wikariuszem parafii św. Barbary w Lubinie.

16. ks. Rusinek Łukasz – wikariusz parafii Matki Bożej Królowej Polski i św. Franciszka z Asyżu w Jeleniej Górze mianowany wikariuszem parafii św. Jadwigi w Gryfowie Śląskim.

17. ks. Skrzypek Damian – wikariusz parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Chojnowie mianowany wikariuszem parafii Matki Bożej Królowej Polski w Polkowicach.

18. ks. Świerniak Łukasz – wikariusz parafii św. Barbary w Lubinie mianowany wikariuszem parafii św. Maksymiliana M. Kolbe w Bogatyni.

19. ks. Wyspiański Mateusz – wikariusz parafii Świętych Cyryla i Metodego w Bolesławcu mianowany wikariuszem parafii św. Maksymiliana M. Kolbego w Lubinie.

20. ks. Zagrodny Krzysztof – wikariusz parafii Narodzenia NMP w Lubinie mianowany wikariuszem parafii św. Wojciecha w Jeleniej Górze.

21. ks. Ziembikiewicz Damian – wikariusz parafii Wniebowzięcia NMP we Lwówku Śląskim mianowany wikariuszem parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Legnicy.

 

***
Księża rezydenci:

1. ks. Szpotański Adam – wikariusz parafii św. Jadwigi Śląskiej w Gryfowie Śląskim mianowany rezydentem parafii św. Józefa Robotnika w Złotoryi.

2. ks. Wołczański Paweł – proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Węglińcu mianowany rezydentem parafii Nawiedzenia NMP w Karpaczu.

 

***
Inne zmiany:

1. o. Borkowski Dawid SP – z Zakonu Ojców Pijarów mianowany wikariuszem „ad experimentum” parafii św. Michała Archanioła w Polkowicach

2 o. Górka Piotr SP – z Zakonu Ojców Pijarów mianowany wikariuszem „ad experimentum” parafii św. Bonifacego w Zgorzelcu

3. ks. Kopania Mateusz – prefekt WSD mianowany rezydentem parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Kamiennej Górze z prawem następstwa jako proboszcz po przejściu na emeryturę ks. Edwarda Bigosa

4. ks. Michalski Marek ­– wikariusz parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Bogatyni opuszcza diecezję legnicką

5. ks. Rycek Mateusz – wikariusz parafii Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Legnicy mianowany dyrektorem administracyjnym WSD i LKB

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama