PPL. Poczta pielgrzymkowa

Nie możesz iść na Jasną Górę? Nie ma problemu - napisz swoją intencję, a pielgrzymi zabiorą ją do Matki!

Pielgrzym wyruszający w pieszą wędrówkę do miejsca świętego, niesie ze sobą jakąś swoją intencję. Zdarza się, że zabiera też intencje znajomych, którzy wierzą, że pielgrzymkowy trud pomoże wymodlić pątnikowi upragnione łaski Boga. Nie inaczej jest na Pieszej Pielgrzymce Legnickiej. Poszczególni przewodnicy m.in. grup nr 3, 4 czy też 5, zapraszają do wzięcia specjalnych kopert wystawionych w kościołach na terenie ich grupy i włożenia do nich swoich intencji. Te będą czytane i omadlane podczas codziennych różańców na trasie Pieszej Pielgrzymki Legnickiej na Jasną Górę.

Koperty z grupy nr 3 są dostępne m.in. u księdza przewodnika Dawida Kosteckiego oraz w niektórych parafiach z terenu grupy nr 3 (m.in. bolesławieckich parafiach pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa, a także dziekańskiej parafii pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy). Koperty można pobrać i oddać do tego samego kościoła albo wręczyć komuś, kto wybiera się na pielgrzymkę.

- Zdarza się, że niektórzy przynoszą koperty na spotkania przedpielgrzymkowe albo wiedząc, że będziemy przechodzić przez ich miejscowość, dają nam je na trasie - mówi kapłan. - W poprzednich latach takich kopert wracało do nas nawet po 400. W nich były jednak dwie albo więcej intencji. Dzieliliśmy się nimi pomiędzy nami, pielgrzymami "trójeczki" i każdy chętny niósł ze sobą w plecaku jakieś intencje na całej długości trasy do Częstochowy - tłumaczy ks. Dawid.

Do wysłania intencji zachęca także ks. Mateusz Rycek, ojciec duchowny Pieszej Pielgrzymki Legnickiej na Jasną Górę, który zatroszczył się o to, by takie koperty pojawiły się w legnickiej katedrze.

- Jak co roku będzie można przekazać pielgrzymom swoje intencje, w których będą modlić się podczas pielgrzymki i zaniosą je przed oblicze jasnogórskiej Pani. Intencje można składać do specjalnie przygotowanej skrzynki przy ołtarzu św. Antoniego. Również tam można złożyć ofiarę na cele organizacyjne pieszej pielgrzymki - mówi kapłan.

Można też skorzystać z poczty elektronicznej. Wystarczy wysłać e-mail na oficjalny adres Pielgrzymki Legnickiej piesza.pielgrzymka.legnicka@gmail.com, a w tytule wpisać "Intencja" zaś w treści prośbę o modlitwę.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..