Nowy numer 08/2024 Archiwum

Krzeszów. Szóste święto rodzin

Stanisława Repa zaprasza na sobotni Kongres Rodzin.

Podczas konferencji prasowej w Legnickiej Kurii Biskupiej Stanisława Repa ze Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Legnickiej zaprosiła za pośrednictwem mediów do wzięcia udziału w sobotnim wielkim finale VI Kongresu Rodzin. Odbędzie się on w krzeszowskim sanktuarium Matki Bożej Łaskawej i będzie jednym z elementów świętowania 30-lecia istnienia diecezji legnickiej oraz 25. rocznicy koronacji ikony Matki Bożej Łaskawej.

Stanisława Repa zapraszała na to wydarzenie w imieniu kilkunastu organizacji i instytucji katolickich z naszej diecezji. - Będziemy się duchowo łączyli ze Światowym Spotkaniem Rodzin, który odbywa się w Rzymie. W programie znalazły się m.in. modlitwa, w tym Eucharystia, zawierzenie rodzin diecezji legnickiej opiece Matki Bożej, świadectwa małżeństwa, a także odczytanie listu od prezesa KGHM oraz apelu, jaki przygotowaliśmy do rodzin diecezji legnickiej. Jest to apel szczególny, ponieważ obserwujemy zjawisko, które niepokoi i może przeszkodzić w prawidłowym wychowaniu dzieci a także społeczeństwa. Obserwujemy ogromny rozpad rodzin. Jest to zjawisko trudne. Ponad jedna trzecia małżeństw niestety się rozpada - mówiła Stanisława Repa.

Krzeszów. Szóste święto rodzin  

Kongres został objęty patronatem bp. Andrzeja Siemieniewskiego oraz prezesa KGHM Polska Miedź SA Marcina Chludzińskiego.

VI Kongres Rodzin rozpoczął się w ostatnim tygodniu maja spotkaniem w Lubinie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy