Lubin. Przed nami Wniebodęte!

Znamy najważniejsze szczegóły tegorocznego koncertu Wniebodęte!

Podczas konferencji prasowej w Legnickiej Kurii Biskupiej dziennikarze poznali szczegóły koncertu Wniebodęte!, który odbędzie się już w najbliższy piątek na lubińskich Błoniach (początek o godz. 19.00).

Mariusz Dziubek, dyrygent Narodowej Orkiestry Symfonicznej z Lubina, mówił, że na wszystkich czeka mnóstwo pozytywnej energii.

- Ruszają właśnie warsztaty przygotowujące osoby śpiewające. Są to amatorzy i to jest właśnie największa zaleta koncertu, ponieważ łączą swoje siły zawodowcy z Narodowej Orkiestry Dętej i amatorzy kochający śpiewać. Mamy nadzieję, że z roku na rok będzie przybywało muzyków. Dlatego umiejscowienie koncertu na Błoniach też jest wielkim plusem. Jest tam miejsce dla wielu słuchaczy - mówił M. Dziubek. Śpiewających amatorów będzie w tym roku aż 150.

Z kolei Urszula Kozon, wicedyrektor Narodowej Orkiestry Dętej, powiedziała, że od tego roku sam koncert zmienia się w festiwal, który będzie nosił imię zmarłego niedawno Marka Garcarza. - To nazwisko jest bliskie wszystkim, którzy tu jesteście. Był dyrygentem m.in. diecezjalnej orkiestry Sursum Corda. Kochał muzykę, dzielił się nią, nią nas wszystkich łączył - mówiła U. Kozon.

W czwartek 24 czerwca o godz. 18.00 w kościele pw. M. M. Kolbego odbędzie się Msza Święta za duszę śp. Marka Garcarza. Dodatkowym ważnym elementem koncertu będzie obecność relikwii św. Jana Pawła II. - Dzień później te relikwie zostań wmurowane w ołtarz w kościele pod kościołem pw. św. M. M. Kolbego, czyli kościele dedykowanym Najświętszej Maryi Pannie - mówi ks. Mateusz Maleńczuk, współorganizator koncertu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..