Nowy numer 08/2024 Archiwum

Zaproszenie na Kongres Rodzin

Przed nami wielkie wydarzenia związane z Kongresem Rodzin Diecezji Legnickiej.

Obok świętowania jubileuszy diecezji legnickiej, środowisko skupione wokół Stowarzyszenia Rodzin Katolickich Diecezji Legnickiej zaprasza do wspólnego świętowania piękna rodzin. Wydarzenia o których przeczytacie poniżej, zostały zorganizowane w duchowej łączności z X Światowym Spotkaniem Rodzin, jakie odbędzie się w Rzymie od 22 do 26 czerwca.

Świętowanie w diecezji legnickiej rozpocznie się w najbliższą sobotę (4 czerwca) w parafii pw. św. Jana Sarkandra w Lubinie. Odbędzie się tam konferencja pt. “Pierwszym zadaniem rodziny jest tworzenie prawdziwej wspólnoty osób, a wewnętrzną zasadą i celem ostatecznym tego zadania jest miłość”. Początek o godzinie 11.00.

11.00 – powitanie uczestników i wykład ks. dr Janusza Ospy pt. „Pytanie o aktualność legnickiej homilii papieskiej.

Przerwa na kawę

* Wykład dr B. Bochni „Podstawa rozwoju dzieci i młodzieży.

* Wykład A. Szymkowiak "Przygotowanie do małżeństwa - coś więcej niż kurs przedmałżeński - refleksje na podstawie doświadczenia Specjalistycznej Poradni Rodzinnej im. św. Joanny Beretty Molli".

* A. Zięba - Odpowiedzmy sobie na pytanie, jak możemy zapobiegać ryzykownym zachowaniom seksualnym młodzieży.

Po zakończonej konferencji modlitwa i akt  zawierzenia rodzin.                                                          

 Kolejnym punktem świętowania będzie spotkanie rodzin w Chojnowie w niedzielę 19 czerwca (ul. Ściegiennego 4):

O godz. 13.00 wykład wygłosi ks. dr M. Osmulski: „Więź i poszanowanie godności każdego, pozostawanie w kontakcie podstawą budowania relacji i komunikacji w małżeństwie, rodzinie i osób w społeczeństwie“ w farze. Następnie o godzinie 14 rozpocznie się III Festyn Rodzinny (ogrody PZS przy ul. Poźniaków 1). Wszystko zakończy koncert organowy w chojnowskiej farze o godzinie 19.00.

Poniedziałek 20 czerwca - wykład ks. Damiana Skrzypka o godz. o godz. 18.30 przy ul. Ściegiennego 4:  „Warunki budowania porozumienia bez przemocy w rodzinie, w życiu społecznym, w edukacji, w pracy zawodowej i biznesie“;                         

Wtorek 21 czerwca - sakrament bierzmowania, modlitwa w intencji młodzieży;

Środa 22 czerwca - adoracja Najświętszego Sakramentu z rozważaniami przygotowanymi przez Ruch Rodzin Nazaretańskich (Beata Grzelińska z Lubina oraz Ruch RN z Chojnowa we współpracy z SRKDL i innymi ruchami);

Czwartek 23 czerwca - wykład ks. Sławomira Borzycha o godz. 18.30 przy ul. Ściegiennego 4: „Zadbać o siebie wśród obowiązków“, zapewnić poczucie bezpieczeństwa, bliskości, rozmowy, wsparcia  bliskim i bliskich sobie.

Piątek 24 czerwca - Koronka do Bożego Miłosierdzia, czuwanie modlitewne w intencji rodzin i Kościoła prześladowanego na świecie:

Sobota 25 czerwca - pielgrzymka do Krzeszowa

Czerwcowe dni rodziny w diecezji legnickiej zwieńczy VI Kongres Rodzin odbywający się w Krzeszowie w sobotę 25 czerwca pod honorowym patronatem bp. Andrzeja Siemieniewskiego oraz Prezesa KGHM. Hasłem będą słowa: ”Miłość w rodzinie: powołanie i droga do świętości”.

Plan przedstawia się następująco:

8.30 - recepcja

9.30 - wystawienie i adoracja Najświętszego Sakramentu.

10.00 - wykłady:

- ks. prof. hab. Jan Klinkowski „Mężczyzną i kobietą stworzył ich"

- ks. prof. hab. Stanisław Araszczuk „Świętowanie Dnia Pańskiego w rodzinie katolickiej"

- zajęcia formacyjno-rekreacyjne dla dzieci.

12.00 - Eucharystia pod przewodnictwem bp. Andrzeja Siemieniewskiego. Akt zawierzenia rodzin.

Po Eucharystii: posiłek, spotkanie rekreacyjne, występy zespołów: Chór Cantabile, Fudżijamki, Złotoryjska Górnicza Orkiestra Dęta, wystawa okolicznościowa.

14.45 - uwielbienie połączone ze świadectwem rodziny.

15.00 - Koronka do Bożego Miłosierdzia pod przewodnictwem ks. prałata Roberta Kristmana, wikariusza generalnego biskupa legnickiego

- Dobre praktyki instytucji wspierających rodziny.

- Prezentacja apeli i stanowisk kongresowych, nawiązanie do Światowego Spotkania Rodzin w Rzymie i nauczania papieskiego.

Rozesłanie - ks. prałat Robert Kristman, wikariusz generalny biskupa legnickiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy