Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Zmiana terminu Wniebodęte!

W tym roku nie spotkamy się pod koniec sierpnia.

Tegoroczny wielki koncert Wniebodęte!, organizowany wspólnie przez diecezję legnicką oraz Narodową Orkiestrę Dętą z Lubina, nie odbędzie się pod koniec sierpnia ale już niedługo – pod koniec czerwca.

- Zaczynamy już 20 czerwca w parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Lubinie. Wówczas rozpoczną się warsztaty dla uczestników. Po czterech dniach prób tj. 24 czerwca o godzinie 19.00 na lubińskich Błoniach będziemy grali i śpiewali podczas koncertu Wniebodęte! - mówi kapłan.

W zeszłym roku w koncercie wzięło udział ponad 300 osób. Organizatorzy marzą o tym, że z roku na rok będzie przybywało chętnych do śpiewania ku chwale Boga.

– Narodowa Orkiestra ma myśl, by ten koncert rozrastał się z roku na rok. Chcą jak największego chóru i orkiestry. Nikt nie ukrywa tego, że jednym z marzeń jest zorganizowanie tego koncertu na lubińskim stadionie. To nie jest megalomania a raczej próba realizacji hasła „Idźcie i głoście”. To jest działanie ewangelizacyjne a piękne jest to, że ze strony orkiestry idzie ważny sygnał - to co tworzymy nie może być badziewiem, musi być z klasą, na wysokim poziomie. Serce ma się otwierać – mówi ks. Mateusz Maleńczuk.

Zapisy ruszą po niedzieli (22 maja br.) na stronie internetowej diecezji legnickiej oraz Narodowej Orkiestry Dętej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy