Nowy numer 22/2023 Archiwum

Mieszkańcy Bożego domu

Za nami kolejny etap wyróżniania zasłużonych dla naszej diecezji. Po jeleniogórskim przyszedł czas na wiernych z rejonu legnickiego.

Uhonorowanie aktywnych parafian odbyło się w bazylice mniejszej pw. Podwyższenia Krzyża Świętego i św. Jadwigi Śląskiej w Legnickim Polu. Wierni otrzymali od biskupa legnickiego medale. Po ceremonii odprawiona została Eucharystia. Ordynariusz porównał Kościół do domu.

– Zdarzają się tutaj tacy, którzy są tylko gośćmi. Przychodzą na krótko i może za jakiś czas pojawią się znów – opowiadał. – Są również ci, którzy czują się jak lokatorzy. Owszem, mogą bywać nawet regularnie, ale – jak uważają – sprawy Bożego domu nie należą do nich. Niektórych wiernych jednak Pismo Święte obdarza piękną nazwą „mieszkańców domu”, a nawet „współobywateli świętych” – biskup wskazał na zebranych. – Oni prawdziwie czują się mieszkańcami i wiedzą, że to właśnie do nich należy odpowiedzialność za Kościół – cieszył się bp Siemieniewski.

Jedną z nagrodzonych była s. Elżbieta Banaszak CSFM, która już od siedemnastu lat opiekuje się kościołem pw. Świętej Trójcy w Legnicy. – Służba, którą wykonuję, jest niewidoczna. Jestem jednak bardzo szczęśliwa, ponieważ jestem blisko Jezusa – tłumaczy zakrystianka.

Wręczenie medali jubileuszowych odbywa się w ramach obchodów 30-lecia diecezji legnickiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast