Nowy numer 22/2023 Archiwum

Legnica. Ponad 20 osób oddało się w duchową niewolę

Zawierzenie "Ad Iesum per Mariam" w ważny maryjny dzień odbyło się w sanktuarium św. Jacka.

Nie tylko 25 marca (uroczystość Zwiastowania Pańskiego i Dzień Świętości Życia) i 8 grudnia (uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP), ale i 13 maja, we wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej, oraz w 105. rocznicę objawień fatimskich można było uroczyście zawierzyć się Jezusowi przez ręce Matki Bożej.

Legnica. Ponad 20 osób oddało się w duchową niewolę   Uroczystość poprowadził ks. Andrzej Ziombra, kustosz legnickiego sanktuarium. Jakub Zakrawacz /Foto Gość

W legnickim sanktuarium św. Jacka ponad 20 osób oddało się w duchową niewolę, uroczyście podpisując własnoręcznie napisany tekst aktu oddania, zawarty w "Traktacie o doskonałym/prawdziwym nabożeństwie do Najświętszej Maryi Panny". Uczestnicy zawierzyli Bogu wszystko, łącznie z wartością swoich dobrych uczynków.

Wspomniana uroczystość została poprzedzona 33-dniowymi rekolekcjami. Kandydaci bowiem zazwyczaj przygotowują się w domu oraz uczestniczą w cotygodniowych konferencjach w kościele.

Legnica. Ponad 20 osób oddało się w duchową niewolę   Wydarzenie zostało poprzedzone 33-dniowym przygotowaniem. Jakub Zakrawacz /Foto Gość

Zawierzenie "Ad Iesum per Mariam" oparte jest na dziele autorstwa św. Ludwika Marii Grignion de Montforta, francuskiego kapłana żyjącego na przełomie XVII i XVIII wieku. Nie wszyscy wiedzą, że "niewolnikami Maryi" byli również m.in. św. Jan Paweł II czy bł. kard. Stefan Wyszyński, który zarówno okres przygotowania, jak i samo zawierzenie odbył w trakcie swojego uwięzienia w Stoczku Warmińskim.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast