Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Chocianów. Przyjdź na Seminarium Odnowy Wiary

Można jeszcze dołączyć do spotkań, dzięki którym pogłębimy naszą relację z Panem Bogiem.

Przez osiem wtorków w parafii pw. Najświętszej Maryi Panny w Chocianowie odbywa się seminarium odnowy wiary.

Chocianów. Przyjdź na Seminarium Odnowy Wiary   Spotkania prowadzą członkowie lubińskiej Odnowy w Duchu Świętym "Jordan". Jakub Zakrawacz /Foto Gość

– Każdy z nas potrzebuje nawrócenia, ożywienia tego ziarna, które już mamy zasiane w sercu – tłumaczy Marzena Reut ze wspólnoty Jordan. Grupa, wraz z opiekunem ks. Maciejem Michalakiem SDB, przygotowuje chętnych do jeszcze większego otwarcia się na Pana Boga. – Seminarium kończy się przyjęciem Jezusa jako Pana i Zbawiciela i wylaniem Ducha Świętego – opowiada pani Marzena.

Chocianów. Przyjdź na Seminarium Odnowy Wiary   Modlitwa uwielbienia. Jakub Zakrawacz /Foto Gość

- Czułem, że samo uczęszczanie do kościoła, pomoc innym, to dla mnie za mało. Chcę dać od siebie dużo więcej. By to zrobić, muszę spotkać się z ludźmi, którzy są blisko Boga – tłumaczy Bogdan Przybył. – Pragnę pogłębienia wiary i odbudowy zaufania. Bez Boga nie pokonamy naszych kryzysów, trudności, czy raniących nas słów – dodaje inna uczestniczka seminarium, Anna Jabłońska. 

Chocianów. Przyjdź na Seminarium Odnowy Wiary   Uczestnicy minionego spotkania w symbolicznym geście przyklejali karteczki ze swymi imionami na Serce i dłonie Jezusa, w których pragnęli się ukryć. Jakub Zakrawacz /Foto Gość

Każde spotkanie rozpoczyna się za każdym razem od modlitwy uwielbieniowej, zaproszenia Ducha Świętego. Potem głoszone jest Słowo Boże, następnie czas dzielenia w małych grupkach i powrót do kościoła na krótką modlitwę z błogosławieństwem.

Chętni mogą rozpocząć seminarium odnowy wiary jeszcze do wtorku 10 maja. Spotkanie rozpocznie się wtedy w kościele pw. NMP w Chocianowie o godz. 18.45.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy