Nowy numer 38/2023 Archiwum

Jasna Góra. Ponad 600 maturzystów u Matki przejdź do galerii

W pierwszy dzień wiosny maturzyści z diecezji legnickiej zamiast na wagary, pojechali do Jasnogórskiej Pani.

Maturzyści ze szkół z terenu diecezji legnickiej tradycyjnie pierwszego dnia wiosny udali się w przedmaturalną pielgrzymkę do tronu Jasnogórskiej Pani. Do Częstochowy przyjechało ponad 600 uczniów z 30 szkół, a towarzyszyło im 23 nauczycieli i 38 katechetów.

Młodzi najpierw spotkali się w bazylice mniejszej pw. Wniebowzięcia NMP, by wysłuchać konferencji Konrada Grzybowskiego z fundacji Ster na Miłość. Mężczyzna poruszył kilka tematów o rozwoju młodego człowieka, poszukiwaniu szczęścia i miłości. Zachęcał także, by młodzi nie tylko starali się o dobre oceny, ale przede wszystkim o to, by rozwijać swoje pasje.

- Może przyjechałeś, przyjechałaś dzisiaj tutaj, bo nie bardzo wiesz, co ze sobą w życiu zrobić. To dobry moment, byś skupił się na swoich pasjach. Często w życiu wykonujemy jakiś zawód, a pasję odstawiamy na bok. Ja miałem piątki i szóstki w szkole, ale kto dzisiaj o tym pamięta? Dyplomy leżą gdzieś na dnie szafy. Jedyne co się liczy, to rozwój w kierunku tego, co kochasz. Jak będziesz rozwijał pasję, to pieniądze same ciebie znajdą. Wybierając przyszłość idźcie za miłością do siebie. Nie kierujcie się na pieniądze. Widzimy teraz jak ten świat materialny jest bardzo kruchy. Miłość taka nie jest - mówił Konrad Grzybowski.

Jasna Góra. Ponad 600 maturzystów u Matki   Eucharystia z biskupem Antonim Długoszem. Jędrzej Rams /Foto Gość

Po konferencji rozpoczęła się Eucharystia, ale liturgia została odprawiona już w kaplicy cudownego obrazu. Modlitwie przewodniczył, poproszony w zastępstwie biskupa legnickiego Andrzeja, emerytowany biskup Antoni Długosz z Częstochowy. W homilii hierarcha skupił się na ukazaniu wiary św. Jana Pawła II, a zobrazował to kolejnymi tajemnicami Różańca świętego.

Pielgrzymkę dopełniła modlitwa nabożeństwem Drogi Krzyżowej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast