Nowy numer 08/2024 Archiwum

Legnica. Konferencja prasowa na temat jubileuszy

Poznaliśmy więcej szczegółów o planowanych obchodach 30-lecia diecezji legnickiej.

W środę 16 marca w Legnickiej Kurii Biskupiej odbyła się konferencja prasowa poświęcona obchodom jubileuszy 30-lecia diecezji legnickiej oraz 25. rocznicy wizyty apostolskiej Jana Pawła II w Legnicy.

Z dziennikarzami spotkali się biskup legnicki Andrzej Siemieniewski, ks. Robert Kristman, wikariusz generalny diecezji legnickiej, oraz ks. Robert Serafin z Caritas Diecezji Legnickiej.

Biskup zaznaczył, że ostatnie wydarzenia na Ukrainie bardzo mocno wpływają na charakter rozpoczętego świętowania. Wydarzenia rocznicowe będą się co prawda odbywały, jednak bardzo dużo będzie się też działo w obszarze wsparcia humanitarnego dla uchodźców (więcej w wideo poniżej), a warto wejść także na zaprezentowaną dzisiaj podstronę diecezji legnickiej, na której znajdują się m.in. najważniejsze informacje o jubileuszu, łącznie z podanym wstępnym kalendarium (TUTAJ)

Najważniejszymi wydarzeniami w kalendarzu świętowania będą dni 25 marca (rocznica powstania diecezji, legnicka katedra), 5 czerwca (świętowanie koronacji ikony Matki Bożej Łaskawej, bazylika krzeszowska) i 29 czerwca (główne uroczystości dziękczynienia Bogu, legnicka katedra).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy