Nowy numer 08/2024 Archiwum

Rekolekcje katechetów

W Bolesławcu katecheci spotkali się na corocznych rekolekcjach.

Spotkanie odbyło się pod gościnnym dachem sióstr adoratorek w Bolesławcu. Jak mówi ks. Jarosław Kowalczyk, dyrektor Wydziału Katechetycznego Legnickiej Kurii Biskupiej, katecheta to nie tylko nauczyciel, ale także świadek wiary. Dlatego warto od czasu do czasu przeżywać takie rekolekcje.

- Taką formację prowadzimy od początku istnienia naszej diecezji, która w tym roku, przypomnę tylko, będzie świętował 30-lecie istnienia. Katecheci spotykają się na rekolekcjach organizowanych podczas ferii oraz podczas wakacji. Nasze rekolekcje są jednak specyficzne, ponieważ w całości są dedykowane katechetom. Dlatego tym bardziej cieszy mnie fakt, że wzięło w nich udział w tym roku prawie 40 osób - mówi ks. Jarosław Kowalczyk.

Wśród uczestników byli katecheci z całej diecezji m.in. z Jawora, Jeleniej Góry, Gromadki, Zagrodna.

- Takie rekolekcje są bardzo potrzebne, by się nieco zatrzymać w biegu życia. Tutaj mogę raz jeszcze przemyśleć moją drogę do Boga, mogę zwrócić się do niego całym sercem. To jest niezbędne w życiu chrześcijanina, ale i w życiu katechety. Poza tym jest mi to potrzebne do podtrzymania więzi pomiędzy nami. Wymieniamy doświadczenia ale i, co ciekawe, modlimy się nawzajem za siebie - mówi Magdalena Jaroszewicz, katechetka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy