Naukowo i pobożnie

Agata Szymkowiak znalazła się we władzach ogólnopolskiego stowarzyszenia INER.

Stowarzyszenie INER Polska (Instytut Naturalnego Planowania Rodziny według metody prof. dr med. J. Rötzera) wybrało zarząd na nową kadencję, a jednym z jego członków została Agata Szymkowiak, dyrektor Specjalistycznej Poradni Rodzinnej im. św. Joanny Beretty Molli w Lubinie.

– Moja obecność w zarządzie Stowarzyszenia to dla mnie wielka radość i szansa, by pogłębiać wiedzę o metodzie i popularyzować ją. Jeżeli ktoś jest zainteresowany nauką metody, to wielu spośród doradców rodzinnych z naszej diecezji jest zarazem nauczycielami metody Rötzera. Warto pamiętać, że doradcy służą nie tylko parom przed ślubem, ale każdemu, kto chce dowiedzieć się czegoś więcej na temat naturalnego planowania rodziny. Więcej informacji można też znaleźć na stronie INER: www.iner.pl oraz na stronie www.dwojenaturalnie.pl - mówi A. Szymkowiak.

Metoda prof. dr med. J. Rötzera jest jedną z najbardziej naukowych, najbardziej przebadanych i opisanych naturalnych metod rozpoznawania płodności, jakie mamy do dyspozycji. Przyczyniły się do tego wieloletnie badania, analizy, a także gromadzone i interpretowane karty obserwacji użytkowniczek metody (obecnie w archiwum centrali INER w Austrii jest ich ponad 400 tys.).

Ponieważ metoda Rötzera jest jedną z metod naturalnych, jest zgodna z nauczaniem Kościoła katolickiego na temat odpowiedzialnego rodzicielstwa. Dlatego między innymi o niej słyszą narzeczeni podczas nauk przedślubnych i spotkań w Poradni Rodzinnej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..