Nowy numer 48/2023 Archiwum

Jelenia Góra. Szachowy turniej o puchar proboszcza

- Dają rozwój intelektualny, polepszają pamięć i myślenie przestrzenne - parafianie wymieniają zalety królewskiej gry. Zmagania odbyły się w tym miejscu nie po raz pierwszy.

W sobotę 8 stycznia w jeleniogórskiej parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski i św. Franciszka z Asyżu odbył się turniej szachowy o puchar proboszcza.

- Swego czasu uczestniczyłem w turniejach diecezjalnych. Razem z ks. proboszczem stwierdziliśmy, że warto stworzyć nasz własny, lokalny konkurs - o zmaganiach zorganizowanych po rocznej przerwie spowodowanej obostrzeniami pandemicznymi mówi Bogdan Nalepa, organizator i członek parafialnej służby ołtarza.

Jelenia Góra. Szachowy turniej o puchar proboszcza

W turnieju wzięło udział siedemnastu graczy. Wśród juniorów najlepszy był Aleksander Rybacki, kategorię ministrant zdominował natomiast Artur Sowiński-Kupranowicz. W kategorii open triumfowała Jagoda Romejko. - Nasi parafianie dobrze grają w szachy, więc jestem tu głównie dla towarzystwa - śmieje się Jagoda, która w szachy gra zawodowo od dziesięciu lat. - Dla mnie to już styl życia. Szachy polepszają myślenie, pamięć i podejmowanie decyzji - zachęca dziewczyna.

Jelenia Góra. Szachowy turniej o puchar proboszcza

- Zmagania dają rozwój intelektualny, pogłębiają myślenie przestrzenne. To niby prosta gra na 64 polach i tylko 32 bierki po 16 w każdym kolorze, ale możliwych wariantów jest tyle, że praktycznie nie ma dwóch identycznych partii - podkreśla Bogdan Nalepa. - Do szachistów trafiły m.in. toster, powerbank, plecaki czy latarki ufundowane przez wspierającą nas od kilku lat firmę Matex oraz Aptekę Arnika - dodaje organizator. 


Wyniki konkursu szachowego w parafii pw. Matki Bożej Królowej Polski i św. Franciszka z Asyżu w Jeleniej Górze o puchar proboszcza 2022:

W kategorii open: I. Jagoda Romejko, II. Bogdan Nalepa, III. Bogdan Romejko.

W kategorii junior: I. Aleksander Rybacki II. Maciej Wolski, III. Piotr Hejke.

W kategorii ministrant: I. Artur Sowiński-Kupranowicz, II. Piotr Papaj, III. Jakub Sobolewski. 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy