Nowy numer 2/2022 Archiwum

Konkurs na parafialną szopkę

Do końca stycznia można wysłać zdjęcie i zdobyć nagrody.

Stowarzyszenie Charytatywne „Żyć Godnie” Warsztat Terapii Zajęciowej w Polkowicach za pośrednictwem "Gościa Legnickiego" zaprasza do udziału w IV edycji ogólnopolskiego konkursu na parafialną szopkę betlejemską.

Jak tłumaczy Joanna Kolanowska ze Stowarzyszenia, konstruowanie szopek w okresie świąt Bożego Narodzenia to dawny i urzekający polski zwyczaj, stąd pomysł na promowanie takiej właśnie aktywności. Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich parafii rzymskokatolickich oraz grup formalnych działających w parafiach. Zgłoszenie odbywa się poprzez wysłanie od jednego do maksymalnie pięciu zdjęć szopki oraz danych informacyjnych na adres e-mailowy: wtz@wtz.polkowice.pl.

Wśród podstawowych warunków kwalifikujących szopkę do konkursu jest to m.in., by szopka została wykonana techniką przestrzenną, ale z dowolnych materiałów, a organizator nie narzuca minimalnych czy maksymalnych wymiarów szopki. Jury konkursowe wyłoni trzy szopki, które uzyskają największą ilość głosów i analogicznie zdobędą kolejno I, II i III miejsce. Zwycięzcy zostaną ogłoszeni do 17 lutego 2022 r. Wyniki ukażą się na stronie https://www.facebook.com/zycgodniepolkowicepl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy