Kowary. Oaza noworoczna

Nie potrzebowali Turynu, by spotkać się ze sobą i z Panem Bogiem na sylwestrowych rekolekcjach.

Co prawda nie doszło do skutku ogólnoeuropejskie spotkanie młodzieży w Turynie w ramach Pielgrzymki Zaufania wspólnoty Taizé, ale to nie oznacza, że młodzi katolicy w ogóle się nie spotkali. Młodzi z Ruchu Światło-Życie Diecezji Legnickiej spotkali się w Kowarach, w domu rekolekcyjnym, na 5-dniowych rekolekcjach formacyjnych.

Ks. Krzysztof Czerwiński, diecezjalny moderator Domowego Kościoła, mówi "Gościowi Legnickiemu", że te rekolekcje noworoczne były jednymi z kilku, jakie zostały wpisane w roczny cykl formacji młodzieży w diecezji.

- Od trzech lat organizujemy rekolekcje noworoczne zgodne z programem duszpasterskim Konferencji Episkopatu Polski. W tym roku formacyjnym rozbiliśmy je na trzy wydarzenia: dzień skupienia, który odbył się w październiku, 5-dniowe rekolekcje, które właśnie się zakończyły, i dzień skupienia, który będzie w marcu - mówi kapłan.

Tematem tegorocznych rekolekcji noworocznych było słowo "Źródło".

- Skupialiśmy się na Eucharystii, która jest źródłem świętości, dojrzałego człowieczeństwa, radości i siły. Łącznie spotkaliśmy się w ponad 40 osób ze wspólnot oazowych w legnickiej katedrze, jeleniogórskiej parafii św. Wojciecha oraz lubińskiej parafii św. Maksymiliana - mówi ks. Krzysztof Czerwiński.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..