Paszowice. Tablica pamięci o proboszczach

W nietypowy sposób zakończyła się w tej parafii tegoroczna modlitwa wypominkowa.

W Paszowicach (dekanat jawor), na murze kościoła pw. Trójcy Świętej od kilku dni znajduje się marmurowa tablica z wypisanymi nazwiskami zmarłych księży proboszczów pracujących tu po II wojnie światowej.

Tablicę pobłogosławił obecny proboszcz miejsca ks. Przemysław Słyszko, który - jak nam powiedział - ma nadzieję, że będzie to miejsce pamięci o zmarłych kapłanach.

- Pomysł na takie upamiętnienie proboszczów, ale także i miejsce refleksji, przypomnienia o potrzebie modlitwy, narodził się w niedawno, w listopadzie. Podczas nabożeństw wypominkowych zaskoczyło mnie to, jak często parafianie wypisywali na kartkach obok imion i nazwisk swoich krewnych, właśnie imiona i nazwiska księży pracujących przed laty w Paszowicach. Przyszła mi wówczas do głowy myśl, żeby umocować taką tablicę, która z jednej strony nie pozwoli zapomnieć o tych kapłanach, a z drugiej strony będzie zapraszała do modlitwy za ich dusze - mówi proboszcz.

Ks. Słyszko postanowił nie organizować dodatkowej zbiórki, aby pokryć koszty przygotowania i wykonania tablicy. - Często wierni razem z listą wypominkową umieszczali ofiary pieniężne. I pomyślałem, że dobrze będzie, jak to z tych pieniędzy parafia będzie mogła ufundować tak ważną tablicę - mówi ks. Przemysław.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..