Nowy numer 2/2022 Archiwum

Wyznanie wiary online

Ojciec Piotr Różański SP zaprasza na cykl katechez o wierze.

Ojciec Piotr Różański SP, posługujący obecnie w parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Jeleniej Górze-Cieplicach, zaprasza do oglądania spotkań na jego kanale YouTube, gdzie rozpoczął nową serię filmów.

Poprzednia trwała trzy lata i kapłan przed każdą niedzielą publikował rozważania o słowie Bożym z najbliższej niedzielnej liturgii. Po trzech latach cykl czytań w ramach roku liturgicznego zaczyna się od nowa, więc pijar zaprasza nas z jednej strony do wsłuchiwanie się nagrane już komentarze do czytań, a z drugiej do śledzenia nowej serii filmów.

Te będą odnosiły się do poznawania zasad naszej wiary. Dlatego cykl DomNaSkale 2.0 rozpoczyna odcinek pt. Credo. Ojciec Piotr w rozmowie z nami tak tłumaczy, dlaczego poznanie zasad naszej wiary jest takie ważne:

- W IV wieku, kiedy w ówczesnym młodym Kościele panowało wiele teorii o prawdach wiary, konieczne było ujednolicenie Symbolu Wiary. W odpowiedzi na nie I Sobór w Nicei (325 r.) a po 56 latach I Sobór w Konstantynopolu (381 r.), ujednoliciły Symbol, jednocześnie potępiając kilka znaczących herezji. Dziś, po tylu wiekach, może rodzić się pytanie, czy Symbol Wiary nicejsko-konstantynopolitański, czyli ten, który recytujemy co niedzielę na Mszy, jest nadal zagrożony? Okazuje się, że tak! I to przez nas samych. Dlaczego? Dlatego, że wielu z nas nie rozumie słów i zdań zawartych w Symbolu. Dlatego spróbujemy zrozumieć, a tym samym pogłębić naszą wiarę - mówi kapłan.

Kolejne odcinki będą publikowane w każdy czwartek na kanale o. Piotra (KLIKNIJ)

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy