Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Legnica. Wspólnota 120

Chcą przerobić cały katechizm. Katedralna propozycja dla osób pragnących pogłębić swoją wiedzę religijną i poznać nowych ludzi.

Od października przy legnickiej katedrze ruszyła Wspólnota 120.

Nazwa projektu nawiązuje do 120 uczniów Jezusa zebranych w Wieczerniku i oczekujących na Zesłanie Ducha Świętego (Dz 1,15).

- To systematyczna katecheza dla dorosłych według Katechizmu Kościoła Katolickiego, wzorowana na wspólnocie, która istnieje od 7 lat w Krakowie i została założona przez biblistę ks. Wojciecha Węgrzyniaka - tłumaczy ks. Robert Bielawski, opiekun wspólnoty w Legnicy. - Spotykamy się co miesiąc. Zaczynamy od rozmowy, następnie prowadzę półgodzinną konferencję, po której następuje dyskusja - dodaje kapłan.

W skład każdego ze spotkań wchodzi nadto Eucharystia połączona z adoracją Najświętszego Sakramentu.

Legnica. Wspólnota 120   Po konferencji uczestnicy dyskutują nt. materiału przerobionego w domu. Jakub Zakrawacz

Comiesięczne spotkania to dobra motywacja do przepracowania całego katechizmu, co ma nastąpić na przestrzeni siedmiu lat.

- Podoba mi się formuła wspólnoty. Poczułam się zmotywowana do tego, by otworzyć KKK, ponieważ coś było zadane. Wcześniej czytałam Pismo Święte, ale katechizm to już niekoniecznie - śmieje się Dagmara Kruzel. - Polecona tutaj książka filozoficzna Władysława Tatarkiewicza "O szczęściu" sprowokowała mnie do zastanowienia się nad wiarą moją i osób z mojego otoczenia. Zobaczyłam też, że w kwestii poglądu na szczęście żyłam w pewnej iluzji - dodaje.

- Chęć rozwoju, poznanie wiary od nowa, otwarcie się na nowe osoby i możliwości - tłumaczy swoje motywacje Magda Maliszewska. - Poznanie spostrzeżeń innych ludzi zawsze pozwala na szersze spojrzenie na wiele aspektów - dodaje.

„120” tworzy jednak nie tylko żeńskie grono wiernych. - Wiarę należy pogłębiać. Musimy szukać, dążyć, ponieważ samo nic nie przyjdzie. O ducha też trzeba czasem zadbać - mówi Adam Świacki. - Przed przyjściem nie znałem formuły spotkań. Często sprawdzam, czy dane zaproszenie nie jest zaproszeniem od Boga - tłumaczy Paweł Modzelewski. - Mogę tutaj lepiej poznać Kościół i siebie samego. Katechizm nie jest łatwy do czytania, a pod okiem kapłana staje się to łatwiejsze - dodaje mężczyzna.

Spotkania „Wspólnoty 120” odbywają się w każdy trzeci wtorek miesiąca w domu parafialnym przy ul. św. Piotra 2A w Legnicy.

Więcej informacji na fanpage legnickiej katedry.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy