Nowy numer 22/2023 Archiwum

Jelenia Góra. Więzienie dla ks. Piotra M.

Jest prawomocny wyrok ws. ks. Piotra M., byłego proboszcza z Ruszowa.

Sąd okręgowy w Jeleniej Górze podtrzymał decyzję sądu niższej instancji skazujący ks. Piotra M. na więzienie za czyny związane z molestowaniem seksualnym nieletnich. Sąd zmienił jednak wysokość kary z 5 lat na 4 lata więzienia, ponieważ według sędziego czyny za które oskarżany był duchowny nie podlegają paragrafowi 200 Kodeksu karnego a kwalifikują się na art. 198 KK.

Jak mówi ks. Waldemar Wesołowski, rzecznik diecezji legnickiej, o dalszych losach kapłana zdecyduje także Stolica Apostolska. - Diecezja ma obowiązek poinformować Stolicę Apostolską o fakcie skazania, po zakończeniu całego procesu. Tam zostanie podjęta decyzja o pozostawieniu bądź nie danego księdza w stanie kapłańskim. W tym momencie stronom przysługuje jeszcze prawo do wniesienia wniosku do Sądu Najwyższego o kasację wyroku. Nie wiemy, czy którakolwiek ze stron złoży taki wniosek - mówi ks. Wesołowski.

Ks. Piotr M. został zatrzymany w maju 2019 roku przez zgorzelecką policję po zgłoszeniu przez matkę dziewczynki z Ruszowa niewłaściwego zachowania kapłana wobec jej dziecka.

Uzupełnienie:

Skazany kapłan w rozmowie z Gościem Legnickim zapowiedział złożenie wniosku o kasację wyroku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast