Caritas będzie świętowała

Niewielu pamięta, ale patronką naszej diecezjalnej Caritas jest św. Jadwiga Śląska.

Caritas Diecezji Legnickiej 16 października świętuje swój dzień patronalny, gdyż to św. Jadwiga Śląsk jest dana jej za wzór dobroczynności. W tym roku ze względu na obecność biskupa Andrzeja Siemieniewskiego w Watykanie w ramach wizyty ad limina apostolorum, uroczystości patronalne zostały przełożone na 22 października. O godzinie 12.00 w domu Caritas przy ul. Okrzei rozpocznie się Eucharystia, której będzie przewodniczył biskup legnicki.

- Tego dnia spotykamy się, by modlić się za wszystkie dzieła, które prowadzi Caritas, a w szczególności za wszystkie osoby, które niosą pomo, ale i te, które ją od nas otrzymują. Będziemy też modlić się za wszystkich tych, którzy niosą drugiemu bliźniemu miłość miłosierną. Mam na myśli wszystkie te osoby, które będąc w parafiach i szkolnych kołach Caritas, angażują się jako wolontariusze w pomoc osobom potrzebującym - mówi ks. Marcin Uryga z Caritas Diecezji Legnickiej.

Na zakończenie liturgii wszystkie dzieła Caritas Diecezji Legnickiej m.in. Zakłady Opieki Leczniczej w Legnicy i Jeleniej Górze, Warsztaty Terapii Zajęciowej, zostaną zawierzone opiece Matki Bożej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..