Wyrusz na Epilog!

Masz czas w najbliższą sobotę? To wyrusz na kilkunastokilometrową pielgrzymkę do św. Jadwigi Śląskiej.

W sobotę 16 października odbędzie się tegoroczne zakończenie diecezjalnych pieszych pielgrzymek - tej na Jasną Górę oraz tej do Krzeszowa. Epilog rozpocznie się modlitwą w legnickiej katedrze pw. Świętych Apostołów Piotra i Pawła o godz. 8. Po niej uczestnicy ruszą w drogę, a przystanek zaplanowano w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa.

- Tam ks. Bogusław Wolański, proboszcz z Olszyny, wygłosi konferencję o św. Józefie oraz rodzinie. Ale zapewne będą z nami pielgrzymować także i młodsi pielgrzymi. Dla nich organizujemy specjalną strefę, gdzie wolontariusze poświęcą im czas i sprawią, że rodzice będą mogli z większą uwagą wysłuchać konferencji, a i same dzieci spędzą czas na dobrej zabawie - mówi ks. Tomasz Metelica, główny przewodnik pielgrzymek. - Nie trzeba być zaszczepionym, mamy takie limity uczestników, które pozwalają nam nie wprowadzać żadnych ograniczeń - dodaje kapłan.

Po konferencji pielgrzymi przejdą tylko jeszcze jeden odcinek, który zakończy się w bazylice mniejszej pw. Podwyższenia Krzyża Świętego i św. Jadwigi Śląskiej w Legnickim Polu. Tam o godz. 14 rozpocznie się Eucharystia. Po niej wszyscy uczestnicy zostaną poczęstowani gorącą zupą, a po posiłku będzie można skorzystać z autokarów, które dowiozą uczestników do Legnicy.

Drugą ciekawą propozycją, przygotowaną przez służby Pieszej Pielgrzymki Legnickiej, są rozważania różańcowe na październik. - To jest typowe i nietypowe. Wpisujemy się w życie Kościoła, a ten w październiku stara się więcej modlić na różańcu. Wspólnie z księżmi przewodnikami i pielgrzymami przygotowaliśmy rozważania na każdy dzień. Chcemy, by duchowe pielgrzymowanie ciągle trwało, nie tylko w sierpniu, ale przez cały rok. Chcemy podkreślać, że bycie pielgrzymem nie jest doświadczeniem jednorazowym, ale pielgrzymowanie jest wpisane w chrześcijaństwo. To będzie nam przypominało, że jesteśmy nieustannie w drodze - mówi ks. Metelica. Rozważania otrzymali księża proboszczowie, ale są one też codziennie prezentowane na stronie FB Pieszej Pielgrzymki Legnickiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..