Nowy numer 37/2021 Archiwum

Legnica. Przyjdź na rekolekcje z ks. Rafałem Jarosiewiczem

Dni ewangelizacyjne odbywać się będą od środy do piątku w parafii pw. św. Jadwigi Śląskiej.

Od środy do piątku (15-18 września) rekolekcje ewangelizacyjne w parafii pw. św. Jadwigi Śląskiej w Legnicy poprowadzi ks. Rafał Jarosiewicz, znany w Polsce rekolekcjonista i duszpasterz.

Codziennie odbywały się będą dwie Eucharystie (o godz. 9 i 18), na których kapłan głosił będzie nauki. Dodatkowo dla dzieci przewidziane są nabożeństwa rekolekcyjne z błogosławieństwem o 16.30.

W jaki sposób ks. Wiesław Walendzik zachęca do wzięcia udziału  w rekolekcjach? - Nauczyliśmy się zachowywać różne zasady, które mają uchronić nas od utraty zdrowia czy życia, ale to i tak nie daje nam pewności odnośnie do przyszłych dni. Lęk pozostaje w sercach. Zapomnieliśmy o słowach Pana Jezusa, który przecież mówił: "Cóż bowiem za korzyść odniesie człowiek, choćby cały świat zyskał, a na swej duszy szkodę poniósł? Albo co da człowiek w zamian za swoją duszę?" (Mt 16,26). Skorzystajmy z szansy, jaką daje nam Pan Bóg. O duszę trzeba zatroszczyć się na samym początku - zachęca kapłan. 

W trakcie rekolekcji ks. Jarosiewicza parafię odwiedzi również złotoryjska wspólnota "Effatha", która zagości na środowym uwielbieniu Jezusa  w Najświętszym Sakramencie oraz w czwartkowym Wieczorze Chwały.

Pełny plan rekolekcji zamieszczony jest na internetowej stronie parafii pw. św. Jadwigi Śląskiej w Legnicy


Ks. Rafał Jarosiewicz to popularny ewangelista oraz twórca takich inicjatyw, jak "Mobilny konfesjonał", "Biblioteka dla zmarłych" czy "Ewangelia na dachach". Duchowny prowadzi ponadto Fundację "SMS z Nieba". O jego ostatnim pomyślne - "Mobilnym Oratorium Uwielbienia" - przeczytasz TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama