Nowy numer 37/2021 Archiwum

Bolesławiec. Marsz dla Życia

W tym roku hasło przewodnie będzie podkreślało rolę ojca w rodzinie.

W nadchodzącą niedzielę (19 września) ulicami Bolesławca - po trzyletniej przerwie - przejdzie kolejny Marsz dla Życia i Rodziny.

- Po kilkuletniej przerwie, chcemy, aby do Bolesławca wróciło święto rodziny. To najmniejsza a zarazem najcenniejsza komórka społeczeństwa. Chcemy połączyć modlitwę z pozytywnym przemarszem, pamiętając także o nienarodzonych - mówi Łukasz Molak, organizator. - Chcemy promować wartości chrześcijańskie, bez których nie ma szans na dalsze funkcjonowanie. Bez Dekalogu, bez systemu wartości, świat będzie podążał w złą stronę. Mówi o tym wielu profesorów, nawet tych, którzy często stoją po lewej stronie życia politycznego. Dzisiejsza rodzina jest pogłębiona w kryzysie. W Bolesławcu mamy Poradnię Rodzinną EFFATA, do której można się zgłosić na bezpłatne konsultacje. Pomogliśmy już setkom osób. Walczmy o swoje rodziny, walczmy o swoje małżeństwa - mówi mężczyzna.

Hasłem przewodnim Marszu będą słowa: „Tato – bądź, prowadź, chroń”.

- Szczególnie w roku św. Józefa, powinniśmy pozytywnie promować rolę Ojca. W mediach często słyszymy o przemocy w rodzinach, w których agresorem są mężczyźni. A nie słyszymy o tym jak ważna jest rola Ojca, który jest głową rodziny. To często mężczyźni są fundamentem udanego związku - tłumaczy Łukasz Molak.

Początkiem Marszu będzie Eucharystia, która się rozpocznie o godz. 12.00 w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Trasa będzie wiodła przez centrum miasta, do parafii Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa na os. Staszica. Na zakończenie na przykościelnym placu odbędzie się rodzinny piknik.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama