Nowy Numer 16/2024 Archiwum

"Witajcie w naszej bajce..."

W Domu Pomocy Społecznej "Prząśnik" już po raz 22. odbyła się Wielka Biesiada.

Za nami XXII Wielka Biesiada dla mieszkańców Domu Pomocy Społecznej „Prząśnik” w Brenniku.

Wielkie Biesiady na stałe wpisały się w tradycję tego DPS. W ich przygotowanie włączają się pracownicy i mieszkańcy domu, a od kilkunastu lat organizacja tego dorocznego wydarzenia jest wspierana przez członków Stowarzyszenia „Prząśnik”. W tym roku przyświecało mu hasło: „Witajcie w naszej bajce”.

I od odśpiewania piosenki pod tym właśnie tytułem rozpoczęła się biesiada. Na scenie wystąpiło prząśnikowskie kółko teatralne, a potem odbyły się konkursy o tematyce bajkowej i przeprowadzona została rywalizacja sportowa. Uczestnicy wszystkich konkurencji otrzymali nagrody i dyplomy.

Nie zabrakło oczywiście poczęstunku, a impreza przebiegała przy dźwiękach muzyki ludowej i biesiadnej.

Przez pogodę wydarzenie nie mogło się odbyć w plenerze, ale organizatorzy zapowiedzieli zorganizowanie dla mieszkańców domu „Biesiady na BIS”.

W biesiadzie mieszkańcom domu towarzyszyli przedstawiciele władz samorządowych: Adam Babuśka, starosta powiatu legnickiego, i Janina Mazur, wicestarosta powiatu legnickiego. Odwiedzili ich również Joanna Bałasz, dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, i Agnieszka Redyk, a także Elżbieta Iwanicka, dyrektor Wydziału Oświaty, Promocji i Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego w Legnicy. Na uroczystości nie zabrakło ks. dziekana Wiesława Złotka, który jednocześnie sprawuje funkcję kapelana w DPS „Prząśnik”.

Organizatorem spotkania byli DPS „Prząśnik” i Stowarzyszenie „Prząśnik”, a było ono możliwe dzięki wsparciu finansowemu powiatu legnickiego i Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Sportu, Kultury, Rekreacji i Turystyki. Wsparcia organizacyjnego udzielili przedstawiciele firmy Dr.Max.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy