W ramach świętowania powstania NSZZ "Solidarność" związkowcy i samorządowcy docenili legendarnego kapłana.
W ramach świętowania 41. rocznicy powstania NSZZ "Solidarność" w Lubinie władze związkowe oraz samorządu powiatowego postanowiły uhonorować osoby zaangażowanie w działania związku w latach 80. XX wieku.
Jako pierwszy został wyróżniony ks. prałat Wiesław Migdał, wieloletni proboszcz parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Lubinie oraz kapelan związkowców. W jego ręce została złożona tablica ze słowami "Prawda, dobro, sumienie". Odbierając ją kapłan dziękował, mówiąc że ma nadzieję, że 40 lat pracy i życia w Lubinie nie zostały przez niego zmarnowane, a wszystko co czynił, czynił zgodnie z sumieniem i powołaniem.
Inicjatorami uhonorowania osób związanych z NSZZ "Solidarność" Zagłębia Miedziowego w latach walki z systemem komunistycznym były władze powiatu lubińskiego. Starosta Adam Myrda, gratulując ks. prałatowi Wiesławowi MIgdałowi podkreślał, że jest to pierwsze wydarzenie. - Teraz możemy spłacać dług wobec tamtych ludzi, którzy walczyli o prawa obywatelskie, prawa ludzkie - mówił starosta.
Ksiądz Wiesław Migdał był w okresie między 13 grudnia 1981 r. a 4 czerwca 1989 r. kapelanem NSZZ „Solidarność” w Lubinie. Wspierał mieszkańców miasta zaangażowanych w działalność opozycyjną, udzielał schronienia osobom poszukiwanym przez władze.
W prowadzonej przez księdza Wiesława Migdała parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Lubinie działało Duszpasterstwo Ludzi Pracy, organizowane były Msze św. za Ojczyznę. Z jego udziałem prowadzono zbiórki darów dla osób represjonowanych i ich rodzin, kolportowano niezależną prasę oraz ulotki.