Nowy numer 37/2021 Archiwum

Odpowiednie miejsce i czas

Tutaj już dokonują się dobre dzieła. Błogosławieństwo pomieszczeń jest tego symbolicznym potwierdzeniem.

Specjalistyczna Poradnia Rodzinna Effata działa w Bolesławcu już od pół roku, ale dopiero niedawno, 17 czerwca, odbyło się uroczyste błogosławieństwo pomieszczeń jej służących. Znajdują się one przy ul. Kubika 4 w Bolesławcu. Tutaj od stycznia 2021 roku każdy szukający pomocy może uzyskać bezpłatnie pomoc z zakresu psychologii, pedagogiki, życia rodzinnego, pomocy duchowej, doradztwa zawodowego, a także z logopedii i dietetyki.

– Pół roku działania naszej poradni pokazało, że jest ogromna potrzeba na taką pomoc w Bolesławcu. Zapisuje się bardzo dużo osób szukających pomocy w problemach, ale także np. kursów przedmałżeńskich. Osoby, które do nas dzwonią, pytają o różnych specjalistów, opisują różne problemy, a to podsuwa nam nowe pomysły i kierunki działania. Uczymy się, rozwijamy, obserwujemy, na co jest zapotrzebowanie – mówi Żaneta Zawada, dyrektorka Specjalistycznej Poradni Rodzinnej Effata w Bolesławcu.

– Można powiedzieć, że to jest jakiś sukces, że okazaliśmy się potrzebni. Bardziej nas jednak cieszy to, że ludzie szukają pomocy. Wielu z nich już od lat żyło z różnymi problemami i powstanie naszej poradni zmotywowało ich do poszukania wsparcia. To poczytujemy sobie za sukces – dodaje szefowa placówki.

Pomieszczenia Specjalistycznej Poradni Rodzinnej Effata znajdują się w budynkach na terenie należącym do sióstr elżbietanek i prowadzonego przez nich Domu Dziecka.

– Obserwuję tę poradnię i widzę, że odpowiedni ludzie spotkali się w odpowiednim miejscu i w odpowiednim czasie. Widać Boże działanie w tej inicjatywie. Mieszkamy tutaj i widzę, że nie ma dnia, aby ktoś nie przychodził do poradni. Powtórzę: to działanie było bardzo potrzebne – mówi s. Agnieszka Wieczorek, dyrektorka Domu Dziecka im. św. Józefa w Bolesławcu.

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama