Bolesławiec. Effata pełną mocą przejdź do galerii

Skromna, ale ważna uroczystość odbyła się w Specjalistycznej Poradni Rodzinnej Effata w Bolesławcu.

W Bolesławcu co prawda już od pół roku działa Specjalistyczna Poradnia Rodzinna Effata, ale dopiero teraz tj. w czwartek 17 czerwca, odbyło się uroczyste błogosławieństwo pomieszczeń jej służących. Te znajdują się przy ulicy Kubika 4 w Bolesławcu. Tutaj od stycznia każdy szukający pomocy może uzyskać bezpłatnie pomoc z zakresu psychologii, pedagogiki, życia rodzinnego, pomocy duchowej, doradztwa zawodowego, a także z logopedii i dietetyki.

- Pół roku działania naszej poradni pokazało nam, że jest ogromna potrzeba na taką pomoc w Bolesławcu. Zapisuje się bardzo dużo osób szukając pomocy w problemach, ale także wiele osób zapisuje się u nas na kursy przedmałżeńskie. Osoby, które do nas dzwonią, pytają o różnych specjalistów, opisują różne problemy, a to przy okazji podsuwa nam nowe pomysły i kierunki działania. Uczymy się, rozwijamy, obserwujemy, na co jest zapotrzebowanie - mówi Żaneta Zawada.

Półroczne działanie okazało się być strzałem w dziesiątkę. Pracy specjalistom nie brakuje.

- Można powiedzieć, że to jest jakiś sukces, że okazaliśmy się potrzebni. Bardziej nas jednak cieszy to, że ludzie szukają pomocy. Wielu z nich już od wielu lat żyło z jakimiś problemami, a powstanie naszej poradni zmotywowało ich do poszukania wsparcia. To poczytujemy sobie za sukces - mówi Żaneta Zawada.

Na tej małej uroczystości obecni byli także przedstawiciele miedziowego holdingu KGHM Polska Miedź SA. Firma od wielu lat nie skąpi grosza na różnego rodzaju inicjatywy związane ze zdrowym funkcjonowaniem polskich rodzin – od sponsoringu wydarzeń sportowych, przez turnieje rodzinne po finansowanie poradnictwa rodzinnego.

- Zwracamy uwagę na tzw. społeczną odpowiedzialność biznesu. Cieszymy się, że wypracowane przez nas zyski możemy choć w części przeznaczać na różne społeczne inicjatyw. Również te prorodzinne, prospołeczne. Śledzimy dane, chociażby te z Głównego Urzędu Statystycznego, i widząc takie a nie inne liczby, wychodzimy naprzeciw i wspieramy rodziny. Chcemy, żeby poradnictwo rozwijało się w naszym regionie i służyło mieszkańcom całego Dolnego Śląska - mówiła Gabriela Jednorał z KGHM Polska Miedź SA

Więcej informacji i dane kontaktowe można znaleźć na stronie www.effata.wiara.org

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..