Nowy numer 15/2024 Archiwum

Nie będziemy zanudzać

Jesteś ojcem lub chcesz odpowiednio przygotować się do pełnienia tej roli? Legnickie Centrum Rodziny ma dla ciebie ciekawą propozycję.

W sobotę 19 czerwca odbędzie się pierwsze spotkanie w ramach legnickich warsztatów pt. "Czas ojców”.

Komunikacja, empatia, szacunek i przewodzenie. Cztery spotkania odbędą się na przełomie czerwca i lipca. Pierwsze z nich poświęcone zostaną poprawie sposobu rozmawiania. – Poszukamy sposobów najbardziej efektywnych, a jednocześnie nie raniących dla obu stron. Nauczymy się oddzielać od siebie różne aspekty rozmowy, tak by można było jasno oddzielić od siebie fakty, opinie oraz wyrazy naszych emocji – tłumaczy Tomasz Kwoka, pedagog i wykładowca akademicki, który zajmie się prowadzeniem warsztatów.

Sceptycy nie muszą martwić się o to, że zajęcia przybiorą nudną dla nich formę. – Zamiast metod wykładowych, stawiamy na formy aktywne i treningowe. Nie będziemy zanudzać uczestników, ale wspólnie popracujemy nad ważnymi tematami – tłumaczy pan Tomasz.

Dlaczego warto w ogóle poruszać te tematy?  – Mamy dzisiaj problem z poczuciem męskiej tożsamości. Świat ciągle się zmienia, więc pewne sprawy trzeba na bieżąco uporządkować i mieć narzędzia do radzenia sobie z wyzwaniami, przed którymi stają ojcowie lub mężczyźni przygotowujący się do pełnienia tej roli – zachęca prowadzący.

Pierwsze zajęcia w ramach warsztatów „Czas ojców” odbędą się w sobotę 19 czerwca w siedzibie Legnickiego Centrum Rodziny przy ul. Sikorskiego 12. O kolejnych będziemy informować wkrótce. Dzięki wsparciu Fundacji KGHM Polska Miedź wszystkie zajęcia będą bezpłatne. 

Więcej informacji oraz zapisy pod numerem tel. 511-870-401. Link do wydarzenia na fb


Warsztaty Czas Ojców to jedna z propozycji rozpoczynającego swą działalność Legnickiego Centrum Rodziny, miejsca, w którym – jak piszą organizatorzy – "zagubione i poranione serca odnajdą pomoc, niezależnie od swojej sytuacji materialnej i bez konieczności długiego czasu oczekiwania w placówkach państwowych". W ich ofercie znalazło się darmowe wsparcie m.in. terapeutów, doradców życia rodzinnego, pedagogów, specjalisty terapii zajęciowej, logopedy, mediatora rodzinnego i innych. LCR jest projektem Fundacji CorAdCor, utworzonej w 2019 r. dla ratowania życia 9-letniego Kamila, a rozszerzonej na pomoc również innym ludzkim sercom  („cor ad cor loquitur”, czyli „serce mówi do serca”). Aby wesprzeć organizatorów w niesieniu darmowej pomocy, utworzona została specjalna ZBIÓRKA.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy