Uroczyście otwarto punkt konsultacyjny dla osób uzależnionych.
1 lipca w Legnicy ruszy nowy punkt konsultacji dla osób uzależnionych. Swoją siedzibę znalazł on w Specjalistycznej Poradni Rodzinnej im. św. Jana Pawła II w Legnicy. Na specjalnej konferencji prasowej ks. Bronisław Piśnicki, diecezjalny duszpasterz trzeźwościowy, zaprezentował ideę, która przyświeca powstaniu tego miejsca.
- Chcę nawiązać do wypowiedzi jednego z największych w Polsce specjalistów od leczenia uzależnień, doktora Woronowicza. W jednym z wywiadów powiedział, że wiek XXI stał się wiekiem uzależnień. Rzeczywiście obserwacja życia codziennego w Polsce potwierdza te słowa. Ta nasza przywara narodowa, a więc pijaństwo, alkoholizm, jest wielkim dramatem. Do tego dochodzą różnego rodzaju inne uzależnienia m.in. narkotyki, chore zachowania. To wszystko bardzo niszczy człowiek. Degraduje w wymiarze duchowym, moralnym. Wpływa też destrukcyjnie na życie naszych rodzin. - Każde działanie na rzecz przezwyciężania uzależnień zawsze jest na wagę złota. Tym naszym małym wkładem chcemy wyjść naprzeciw tym potrzebom. W związku z tym w naszym Duszpasterstwie Trzeźwości podjęliśmy decyzję o podjęciu dyżurów konsultacyjno-informacyjnych Legnicy - mówi ks. Bronisław Piśnicki, diecezjalny duszpasterz osób uzależnionych.
Z pomocą w urzeczywistnieniu tego pomysłu przyszła Dominika Warmuz, dyrektorka Specjalistycznej Poradni Rodzinnej im. Św. Jana Pawła II w Legnicy, mieszczącej się w budynkach seminaryjnych przy ul. Kościuszki. Podczas konferencji ogłaszającej powstanie punktu mówiła, że będzie on naturalnym uzupełnieniem wszystkich działań, które podejmuje poradnia na rzecz ratowania i wspierania małżeństw i rodzin.
Inicjatywa zyskała poparcie i błogosławieństwo biskupa legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego.