Nowy numer 29/2021 Archiwum

Krzeszów. Bądź mężczyzną, idź do św. Józefa

Wkrótce minie połowa Roku św. Józefa. Może warto wybrać się z najbliższymi na krótką, ale wartościową pielgrzymkę do jego sanktuarium?

W najbliższą niedzielę, 20 czerwca, duszpasterze krzeszowskiej parafii pw. Wniebowzięcia NMP, a więc także dwóch sanktuariów - Matki Bożej Łaskawej oraz św. Józefa, zapraszają na pielgrzymkę mężczyzn do św. Józefa.

Hasłem przewodnim będzie słynne wezwanie "Ite ad Joseph", czyli "Idźcie do Józefa".

- Zapraszamy zatem mężczyzn, w tym również ojców wraz z dziećmi, z całej naszej diecezji do pielgrzymowania do miejsca, gdzie szczególnie czczony jest Opiekun Zbawiciela. Tych, którzy chcą odbyć drogę pątniczą zachęcamy, aby swoje pielgrzymowanie rozpocząć w Przedwojowie od kościoła pw. św. Józefa położonego około 6 kilometrów od Krzeszowa. Po pozostawieniu pojazdów na przygotowanych tam parkingach będzie można przebyć indywidualnie ok. półtoragodzinną drogę prowadzącą przez pobliskie wzgórza jak również krzeszowskie Betlejem - piszą do nas duszpasterze.

O godzinie 12.00 w kościele brackim pw. św. Józefa w Krzeszowie odbędzie się Msza Święta, a po niej agapa. W tym samym dniu na terenie Pocysterskiego Opactwa organizowany jest również Piknik Patriotyczny połączony z możliwością zwiedzania osady średniowiecznej, warsztatami dla dzieci oraz zabawą fantową.

O godzinie 16.00 dla osób indywidualnie przybyłych pieszo z Przedwojowa zostanie podstawiony autobus powrotny.

Więcej informacji udziela Biuro Obsługi Pielgrzyma w Krzeszowie 75 742 32 79.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama