Kamienna Góra. "Dwójeczka" się spotkała

Za nami kolejne spotkanie przedpielgrzymkowe, bo i sama pielgrzymka zbliża się wielkimi krokami.

W Kamiennej Górze odbyło się pierwsze tegoroczne spotkanie przedpielgrzymkowe grupy nr 2. Członkowie "dwójeczki" rozpoczęli w ten sposób przygotowania do tegorocznej Pieszej Pielgrzymki Legnickiej na Jasną Górę. Podczas spotkania wielokrotnie wybrzmiało, że pątnicy bardzo stęsknili się za pieszą wędrówką z modlitwą na ustach.

Grupa nr 2 obejmuje swoim obszarem oba dekanaty Kamienna Góra, oba Jelenia Góra, a także Mysłakowice, Szklarska Poręba oraz Świerzawa. Na kamiennogórskim spotkaniu pojawili się członkowie grupy m.in. z Kamiennej Góry, Mysłakowic i Jeleniej Góry.

- W tym roku wybiorę się na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę po raz trzeci. Nie będę szła sama, ponieważ będą ze mną moja córka, moja uczennica i jej mama. Spotkanie przedpielgrzymkowe to spotkanie z rodziną pielgrzymkową. Byłyśmy "dopiero" dwa razy, ale to wystarczyło, żeby zawiązały się przyjaźnie i znajomości. Tęskni się za tymi ludźmi przez cały rok. Pielgrzymka jest krótka, bo trwa 10 dni. Ale tęsknota za ludźmi i chęć spotkania są przez cały rok - mówi Emilia z Kamiennej Góry.

W tym roku grupa będzie miała nowego księdza przewodnika. Został nim ks. Emilian Gwiżdż, wikariusz z parafii pw. Świętych Piotra i Pawła w Kamiennej Górze.

- Wydaje mi się, że dobrze jest się spotkać z grupą, którą się dopiero poznaje. Chcemy podjąć drogę wspólnie, nie tylko raz do roku. Czas poznawania jest też formowaniem się na czas życia poza pielgrzymką. To są cenne chwile. Musimy się też oczywiście zorganizować logistycznie, przeprowadzić zapisy, porozmawiać o dojściu z Jeleniej Góry do Legnicy, przedyskutować wyjazd na ten jeden jedyny dzień przypisany naszej grupie już na trasie z Legnicy na Jasną Górę - mówi ks. Gwiżdż.

W tym roku grupa nr 2 będzie wędrowała 1 sierpnia, a więc na trasie z Oławy do Czepielowic. Niemniej "dwójeczka" nie chce porzucać 30-letniego zwyczaju i jej członkowie chcą zorganizować dojście do Legnicy. Więcej informacji padnie zapewne podczas kolejnego spotkania przedpielgrzymkowego, o którego terminie można dowiedzieć się, śledząc oficjalną stronę Pieszej Pielgrzymki Legnickiej: pielgrzymkalegnicka.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..