Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Jelenia Góra. Św. Józef u św. Wojciecha przejdź do galerii

Peregrynacja dotarła właśnie do dekanatu Jelenia Góra Wschód.

W sobotę 29 maja peregrynacja obrazu św. Józefa dotarła do dekanatu Jelenia Góra Wschód. Przez najbliższy tydzień kościołem stacyjnym będzie świątynia pw. św. Wojciecha.

Tutaj też odbyło się powitanie obrazu Opiekuna Zbawiciela. Procesyjnie został wniesiony do kościoła i umieszczony w bocznej nawie, tuż przy obrazie Świętej Rodziny.

- Chcemy powitać w naszej parafii i w naszym dekanacie św. Józefa. Przychodzi do nas ze swoim wizerunkiem i wpatrujemy się w tego, który był opiekunem Zbawiciela i mężem Maryi. Jest on patronem Kościoła świętego. Święci dani są nam po to, abyśmy brali z nich wzór. Zagrzewają nas byśmy szukali swoich dróg prowadzących do świętości. Jednocześnie są to osoby, które się za nas modlą i za nas wstawiają przed Bogiem. Trwający Rok św. Józefa jest uroczystością dla nas wszystkich. Jednak najważniejsze jest, byśmy sami spotkali się ze świętym Józefem. W kryzysie ojcostwa, wtedy, kiedy jest pośród nas niepewność co do zdrowia, z burzami w Kościele. Ten, który jest nam patronem, przychodzi i pokazuje, jak podjąć trud. Jak przy Jezusie rozwiązywać nasze problemy - mówił ks. Stanisław Bakes, proboszcz miejsca.

Mszy św. na powitanie przewodniczył zaś ks. Krzysztof Kowalczyk, dziekan dekanatu Jelenia Góra Wschód. Kapłan omówił kilka oryginalnych cech w zachowaniu św. Józefa, które w niezwykły sposób ukazują jego głęboką relację z Bogiem.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy