Nowy numer 22/2023 Archiwum

Kamienna Góra. Druga stacja św. Józefa przejdź do galerii

Obraz peregrynujący po diecezji legnickiej dotarł dzisiaj do dekanatu Kamienna Góra Wschód.

Drugim dekanatem który został nawiedzony przez peregrynujący obraz św. Józefa jest dekanat Kamienna Góra Wschód. Przejął on obraz od dekanatu Świerzawa.

Wizerunek Opiekuna Zbawiciela swoją wizytę w tym dekanacie będzie odbywał nie w siedzibie dziekana, czyli parafii w Krzeszowie, lecz w kamiennogórskiej świątyni pw. św. Piotra i Pawła.

Podczas powitania obrazu miejscowy proboszcz ks. Edward Bigos odniósł się do fragmentu Ewangelii o odnalezieniu Jezusa w świątyni.

- Jezus i Maryja stracili na kilka chwil Jezusa. Odnaleźli go później w świątyni. Niech ta wizyta obrazu św. Józefa będzie dla nas okazją do modlitwy o to, byśmy nigdy nie stracili Jezusa z oczu - mówił kapłan.

Eucharystii na powitanie obrazu przewodniczył dziekan ks. Marian Kopko z Krzeszowa. Razem z nim modlili się księża z dekanatu (m.in. z Marciszowa i Witkowa Śląskiego). Homilię wygłosił ks. Edward Bigos. Na początku przypomniał istotę katolickiej wiary w świętych obcowanie, której wyrazem jest chociażby peregrynacja obrazu św. Józefa.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast