Nowy numer 39/2023 Archiwum

Krzeszów. Jerycho Różańcowe

W najbliższy piątek ruszy kolejny maraton modlitewny. Zaprasza na nie kustosz sanktuarium.

Od 7 do 13 maja w krzeszowskim sanktuarium św. Józefa będzie trwało Jerycho Różańcowe.

Jak informuje ks. Marian Kopko, proboszcz miejscowej parafii i diecezjalny opiekun Żywego Różańca, Jerycho w tym roku będzie odbywać się od 7.30 do 18.00.

"Aby Jerycho Krzeszowskie przyniosło obfite owoce, należy zadbać wraz z duszpasterzami oraz odpowiedzialnymi za wspólny projekt modlitewny o wypełnienie każdej godziny grupą modlących się przed Najświętszym Sakramentem. Podczas czuwania zaplanowana jest każdego dnia w kościele św. Józefa Msza św. - o godz. 7 i 18. Ponadto będą odmawiane Koronka do Bożego Miłosierdzia i modlitwa różańcowa oraz [przewidziano] czas na indywidualną modlitwę w ciszy" - pisze w zaproszeniu ks. Marian Kopko. Na Jerycho zaprasza wszystkich, którym leżą na sercu sprawy Kościoła powszechnego, ojczyzny i diecezji legnickiej. "Na modlitwę niech się czują zaproszeni przede wszystkim mieszkańcy Krzeszowa, ale też wierni z obu dekanatów kamiennogórskich, Przyjaciele Wyższego Seminarium Duchownego w Legnicy i wierni z całej diecezji legnickiej. Niech ta wspólna modlitwa przed Najświętszym Sakramentem zjednoczy nas w uwielbieniu Pana Boga i oddaniu czci Świętemu Józefowi" - pisze kapłan.

Koniec Jerycha będzie jednocześnie początkiem stałych adoracji Najświętszego Sakramentu w kaplicy loretańskiej znajdującej się w bazylice krzeszowskiej. Będzie ona się odbywała od poniedziałku do piątku w godz. 7.30-12.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Quantcast