Nowy numer 18/2021 Archiwum

Świerzawa. Tydzień Miłosierdzia

- Miłosierdzie jest czymś ważnym i o tym musimy zawsze pamiętać! - piszą do naszej redakcji członkowie parafialnego zespołu Caritas.

Dostaliśmy email od członków parafialnego zespołu Caritas działającego przy parafii pw.  Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Świerzawie. Pani Mariola Markowska pisze do naszej redakcji z okazji zakończonego właśnie Tygodnia Miłosierdzia.

Czytamy w liście (...) Jest taka piękna ewangeliczna zasada: cokolwiek chcecie, aby wam ludzie czynili, wy im czyńcie. Dlatego nie bądźmy obojętni,  należy robić dobre rzeczy, wbrew czasami opiniom, które jedynie oceniają, a nie pomagają.

Uważamy, że w czasach, w których coraz częściej wartości  materialne biorą górę, rodzi się pytanie czy warto pomagać?, Tak, o tym na pewno są przekonane Panie, które na co dzień działają i pomagają  w Parafialnym Zespole Caritas w Świerzawie.  Dlatego dziś im dziękujemy za ten dar, jakim jest prosty, ludzki gest,  bezinteresowna pomoc innym ludziom:

 Parafialny Zespół Caritas w Świerzawie istnieje od 2007 roku, opiekunem duszpasterskim jest ks. Proboszcz.  Zespół zajmuje się wydawaniem produktów  żywnościowych  w ramach  Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014–2020 , ale nie tylko. Niejednokrotnie przyłączamy się do ogólnopolskich akcji Caritas: „Tak, pomagam”,  zbierając żywność dla potrzebujących w okresie Wielkanocy i Bożego Narodzenia. Realizowaliśmy również Program :„Na codzienne zakupy”.

Każde z działań realizujemy  również  w trudnym okresie w związku  z epidemią wirusa COVID-19. Współpracujemy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Świerzawie, dzięki któremu udaje się wykonać wiele zadań  w najbardziej trudnym czasie pandemii.

Jako zespół, łączymy siły i wszystko jest możliwe.

Mariola Markowska"

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama