Legnica. Bardzo ważne święcenia

Przyszli diakoni proszą o wsparcie modlitewne.

Dwaj klerycy z Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Legnickiej rozpoczynają w sobotę wieczorem (17 kwietnia) tygodniowe rekolekcje przed święceniami diakonatu. Swoje święte ćwiczenia duchowe będą przeżywać w Bolesławcu, u sióstr adoratorek.

Święcenia odbędą się za tydzień tj. 24 kwietnia br. w legnickiej katedrze pw. św. Piotra i Pawła. Przyjmą je kl. Piotr Kaśczyszyn z parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Legnicy oraz Przemysław Lipnicki z parafii pw. św. Franciszka z Asyżu w Pieńsku.

Klerycy proszą o modlitwę. - Prosimy o modlitwę, ponieważ jest to bardzo kluczowy czas. Słyszeliśmy od wychowawców, ale też od innych kapłanów, że są to bardzo ważne, a może nawet i najważniejsze rekolekcje. Treści, które będziemy słyszeli, słowo Boże, które będzie nam głoszone, będą niezwykle ważne dla naszego życia. Bo za tydzień bardzo dużo się zmieni. Za tydzień staniemy się osobami duchownymi i wejdziemy w czas bezpośredniego przygotowania do przyjęcia sakramentu prezbiteratu. Niemniej staniemy się osobami duchownymi, będziemy mogli udzielać niektórych sakramentów, będziemy mogli głosić Słowo. Czujemy powagę tych święceń i prosimy o modlitwę - mówi kl. Piotr Kaśczyszyn.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..