Nowy Numer 16/2024 Archiwum

Realizacja Narodowego Programu Szczepień przyśpiesza

Punkty Szczepień Powszechnych powstaną również w województwie dolnośląskim. Szczepionki, oprócz punktów stacjonarnych, będą podawane także w przygotowanych do tego celu namiotach oraz punktach drive-thru.

Jak poinformował wojewoda dolnośląski, Jarosław Obremski, punkty szczepień mają powstać jak najbliżej mieszkańców, aby każdy chętny obywatel mógł się zaszczepić. Nowe punkty będą tworzone m.in. w budynkach z dobrą lokalizacją oraz odpowiednią infrastrukturą (szkoły, domy kultury, hale sportowe itp.).

Dzięki nowym rozwiązaniom każdego dnia w Punktach Szczepień Powszechnych znajdujących się w powiatach będzie można wykonać znacznie więcej szczepień niż dotychczas. W PSP zlokalizowanych w miastach do 50 tys. mieszkańców każdego dnia wykonywanych będzie ok. 200 zastrzyków. Punkty w miastach pow. 50 tys. mieszkańców mają mieć wydajność na poziomie 500 dawek.

Polski rząd chce, aby szczepienia w całym kraju przebiegały równomiernie. Jeszcze w kwietniu planowane jest uruchomienie pierwszego punktu drive-thru w Polsce oraz pierwszego Punktu Szczepień Powszechnych. 

- Chciałbym podziękować wszystkim samorządowcom za pomoc w organizacji powszechnych punktów szczepień. Nasza współpraca umożliwi sprawną realizację Narodowego Programu Szczepień na Dolnym Śląsku - mówił podczas konferencji prasowej Jarosław Obremski. - Pilotażowy punkt szczepień w województwie dolnośląskim zlokalizowany będzie w Legnicy w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ulicy Lotniczej. Swoją działalność rozpocznie już w najbliższy poniedziałek.

Z kolei na Twitterze wojewoda poinformował o otwarciu punktu szczepień we Wrocławiu.

Do tej pory w całym kraju wykonano ponad 7 mln szczepień, w tym 5 832 860 pierwszą dawką i 2 137 304 drugą. W naszym województwie wykonano 673 446 tys. szczepień.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy