40 Dni dla Życia - podsumowanie

KSM-owicze podsumowali swoją sztandarową inicjatywę.

Ewelina Wołoszyn, prezes zarządu KSM Diecezji Legnickiej, podsumowując inicjatywę 40 Dni dla Życia, która miała miejsce w Wielkim Poście, pisze, jak ważna jest dla nich modlitwa w intencji obrony życia poczętego i pokoju na świecie.

- Wielki Post był, jest i zawsze będzie dla nas niezwykle wyjątkowym pod względem duchowym, a zarazem bardzo pracowitym okresem. W tym roku codziennie w naszej diecezji miały swoje kolejne odsłony trzy akcje - maraton modlitewny, modlitewny flash mob oraz rozważania Gotów na Słowo - tłumaczy Ewelina Wołoszyn.

Tak te inicjatywy opisują młodzi:

X edycja 40 Dni dla Życia

Modlitwa w intencji nienarodzonych trwała nieustannie przez planowych 960 godzin. Dzięki mediom staraliśmy się zapewnić jak najwięcej zgłoszeń, w tym celu mówiliśmy także o wartości życia w telewizji, jesteśmy bardzo wdzięczni za każdą pomoc. Przyjmowaliśmy zapisy różnymi sposobami: przy parafii w Legnicy, przez internetowy formularz na naszej stronie 40dnidlazycia.pl oraz telefonicznie. Cały kalendarz udało się zapełnić w okolicy Środy Popielcowej. Osoby z całej Polski, a nawet Niemiec czy Stanów Zjednoczonych zgłaszały swój udział. Wierzymy w wielką siłę tej modlitwy! W sumie wymodlonych zostało 2740 godzin w intencji ochrony życia! Za każdą modlitwę z całego serca dziękujemy i już teraz zapraszamy ponownie za rok.

Modlitewny Flash Mob

Naszym pragnieniem było przeprowadzenie tej szczególnej modlitwy i zgodnie z panującymi obostrzeniami epidemiologicznymi udało się tę akcję przeprowadzić! Koronka do Bożego Miłosierdzia była odmawiana sztafetowo o godz. 15 w czterech różnych miastach, a także przez tydzień w przestrzeni wirtualnej, umożliwiając duchowe połączenie się z dowolnego miejsca. Modliliśmy się w Polkowicach, Legnicy, Lubinie i Bolesławcu. Dziękujemy lokalnym wspólnotom za uczestnictwo i niesienie świadectwa.

Rozważania Gotów na Słowo

To nowa propozycja naszego stowarzyszenia. Naszym celem było głoszenie Dobrej Nowiny i podkreślenie znaczenia nauk Jezusa. Rozważania były pewnego rodzaju wyzwaniem, jednak przekaz młodzieży oraz duchownych głoszących Ewangelię stał się mądrą nauką, która pozwoliła na przygotowanie serc słuchaczy, przez skupienie się na słowie Bożym, do przeżycia zmartwychwstania Pańskiego.

Zapraszamy, do obejrzenia całej serii #GotówNaSłowo na naszym Facebooku: Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Legnickiej oraz na YouTube: KSM Diecezji Legnickiej, a szczególnie do odsłuchania oryginalnego podsumowania naszych rozważań (tutaj).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..