Krzeszów. Odkryto nieznaną fotografię

Służby medialne z krzeszowskich sanktuariów przekazały dzisiaj wyjątkową informację!

W czwartek 1 kwietnia br. po Krzeszowie, Krzeszówku i okolicach rozniosła się sensacyjna informacja. Jak donoszą pracownicy sanktuarium Matki Bożej Łaskawej, podczas prac w dawnej plebanii w Krzeszówku, w której trwają intensywne prace remontowe, odkryto niezwykłe znalezisko. Tak zostało to opisane:

"Podczas prac prowadzonych na terenie zabytkowego kompleksu w Krzeszówku (gdzie budujemy dla Was nowoczesne miejsce noclegowe) zostało znalezione niezwykle cenne historycznie zdjęcie. Zostało ono wykonane prawdopodobnie kilka dni po odnalezieniu Cudownej Ikony Matki Bożej Łaskawej w 1622 roku!

Cudowna Ikona zaginęła na pocz. XV w. w trakcie niepokojów husyckich. Wg legendy 1426 r. na klasztor napadli husyci, którzy wymordowali 70 zakonników. Wtedy też miało dojść do zaginięcia Ikony.

Do jej odnalezienia doszło 18 grudnia 1622 r. w trakcie prac remontowych zarządzonych przez opata Adama Wolfganga. Pod posadzą zakrystii kościoła pw. Jana Chrzciciela odnaleziono zbutwiałą skrzynię a w niej Cudowny Wizerunek Maryjny. Cudowny obraz Bogurodzicy jest datowany na XIII stulecie, co czyni go najstarszą ikoną w Polsce i w Europie Środkowej. Dnia 2 czerwca 1997 r. została ukoronowana w Legnicy przez św. Jana Pawła II".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..