Caritas wsparł legnicki MOPS

Ponad 5 tys. pieluchomajtek Caritas podarował dla najbardziej chorych podopiecznych miejskiego ośrodka.

Dzisiaj nastąpiło przekazanie ponad 5 tys. pieluchomajtek dla podopiecznych Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Legnicy. Darczyńcą był Caritas Diecezji Legnickiej.

– W naszych dwóch Zakładach Opieki Leczniczej w Jeleniej Górze oraz Legnicy opiekujemy się na co dzień 120 osobami. Wiemy doskonale, czym jest opieka nad osobami obłożnie chorymi. Dlatego ks. Robert Serafin, dyrektor Caritas, zwrócił się niedawno z pytaniem do legnickiego MOPS w jaki sposób możemy pomóc ich podopiecznym. I dzisiaj nastąpiło przekazanie tych darów. Dzielimy się tym, co mamy – mówił ks. Marcin Uryga z Caritas Diecezji Legnickiej.

Dyrektor legnickiego Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej Jerzy Konopski podczas przekazania darów podkreślał, że w mieście ze stałej opieki i usług opiekuńczych korzysta od 600 do 800 osób.

– Część z nich to osoby wymagające codziennego pampersowania, zapewniania tej podstawowej higieny właśnie w ten sposób. Wówczas takie środki są niezbędne. Przy osobach stale leżących ilość używanych środków jest bardzo duża. Chorzy bądź osoby opiekujące się nimi często dysponują skromnymi budżetami. Każde wsparcie jest więc bardzo ważne. Zapewniam że przekażemy tę pomoc osobom najbardziej potrzebującym. Dziękuję w imieniu swoim, ale i podopiecznych którzy skorzystają z tej pomocy – mówi Jerzy Konopski, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Legnicy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..