Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Krzeszów. Odpust u Opiekuna Zbawiciela przejdź do galerii

Od dzisiaj mamy diecezjalne sanktuarium św. Józefa, a cała diecezja została zawierzona jego opiece.

W uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP, który jest współpatronem diecezji legnickiej, w krzeszowskim kościele pw. św. Józefa biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski ogłosił tę świątynię sanktuarium św. Józefa. Kustoszem nowego sanktuarium został ks. Ludwik Solecki.

Wydarzenie to połączyło ze sobą odpust kościoła brackiego, święto patronalne Bractwa św. Józefa, a także liturgiczne wspomnienie współpatrona diecezji legnickiej i główne diecezjalne obchody Roku św. Józefa.

Już podczas samej Eucharystii bp Kiernikowski wskazywał, że św. Józef jest wzorem ojca, który stał się ikoną, stał się tym, przez którego widać Boga. - Tak samo jak z ikonami, które nie mają nas zatrzymać na sobie, ale przez nie mamy widzieć Boga. Możemy więc powiedzieć, że św. Józef jest ikoną chwały Bożej. Jest nosicielem Prawdy, tak jak trzymał małe Dzieciątko Jezus na rękach. On chciał, by ta tajemnica przebaczenia i pozwolenia na działanie Boga byłą przekazywana po wsze czasy i po najdalsze krańce ziemi. Józef chce, by do niego przychodzić i odnajdować Boga. Józef nie oszuka, nie wykorzysta, wskaże właściwe źródło życia. To jest jego przedziwna ojcowska służba bez bycia ojcem. To jest ojcostwo większe i szersze niż ojcostwo naturalne. Takiego Józefa chcemy tu, w Krzeszowie, czcić i przyzywać jego pomocy - mówił biskup w homilii.

Na zakończenie liturgii hierarcha zawierzył całą diecezję opiece św. Józefa.

Homilia:

Zawierzenie diecezji legnickiej opiece św. Józefa:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy