Reklama

    Nowy numer 12/2023 Archiwum

Legnica. Dla tych, którzy zostali za Bugiem

Legnicka uczelnia zaprasza do wsparcia Polaków na Wschodzie.

Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy „Wspólnota Akademicka” i Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy zapraszają do włączenia się w realizację projektu „Pomagamy rodakom na Ukrainie IV – z pamięcią o poległych kresowiakach” dofinansowanego ze środków Fundacji PZU.

W ramach projektu zostały zaplanowane następujące działania:
1. Zbiórka darów dla Polaków zamieszkałych na Ukrainie: - artykuły żywnościowe o długim terminie ważności; - artykuły szkolne dla dzieci (zeszyty, kredki, flamastry, bloki rysunkowe, bibuła, farby, kolorowanki, itp.); - środki opatrunkowe, higieniczne i czystości. Zbiórka trwa do 6 maja 2021 roku. Dary można zostawiać w budynku A (parter – główny hol, szatnia) Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy przy ul. Sejmowej 5A.

2. 10-dniowy pobyt w Drohobyczu, podczas którego wykonany zostanie remont sceny służącej dzieciom z Polskiej Sobotniej Szkoły do organizowania uroczystości i wydarzeń upamiętniających i podtrzymujących polskie tradycje, święta oraz postacie wybitnych Polaków; prace porządkowe przy polskich grobach na cmentarzu w Drohobyczu.

W ramach pobytu na Ukrainie wolontariusze będą mogli zwiedzić Lwów (w tym Cmentarz Łyczakowski i Orląt Lwowskich), Drohobycz i jego region, wziąć udział w uroczystości z występami dzieci z Polskiej Sobotniej Szkoły z okazji urodzin papieża Jana Pawła II (18 maja) oraz innych ciekawych wydarzeniach.

Projekt zakłada udział 8 wolontariuszy (studentów oraz osób spoza środowiska akademickiego) zainteresowanych wyjazdem zaplanowanym w dniach od 8 (wyjazd) do 19 (powrót) maja 2021 roku. Chętnych do wyjazdu  zapraszamy do zgłaszania i przesłania informacji na adres e-mail: SkwarekB@pwsz.legnica.edu.pl z podaniem danych: imię (lub imiona - zgodnie z wpisem w paszporcie) i nazwisko; wydział, kierunek, rok studiów; adres zamieszkania, data i miejsce urodzenia:,PESEL, numer telefonu do kontaktu.

Poza darami rzeczowymi można również wpłacać pieniądze na konto Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy „Wspólnota Akademicka” z dopiskiem „POMAGAMY RODAKOM NA UKRAINIE IV”.

Szczegóły tutaj w informacji "Wznawiamy akcję i wyjazd na Ukrainę".

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy