Misje. Autobus dla dzieci

Zobaczcie radość przedszkolaków z Tanzanii z nowego autobusu, który będzie je woził do przedszkola sióstr elżbietanek.

Wczoraj rozpoczął swoją "służbę" autobus do wożenia przedszkolaków z Maganzo, z misji prowadzonej przez Zgromadzenie Sióstr św. Elżbiety, gdzie pracują też polskie elżbietanki.

Samochód przebył bardzo długą drogę. Nie udałoby się to bez pomocy i wsparcia Polskiej Fundacji dla Afryki, która przed rokiem przekazała na ten cel prawie 60 tys. zł. To dzięki niej udało się kupić używany autobus w Japonii, a następnie sprowadzić go do Afryki. W Tanzanii, jak informuje s. Monika Nowicka, pojazd musiał zostać przemalowany na żółto (wymogi tanzańskie odnośnie autobusów szkolnych). "W praktyce kolor wyszedł pomarańczowy" - pisze s.Monika na swoim profilu na portalu społecznościowym.

W Maganzo siostry prowadzą m.in. przedszkole i stołówkę dla najmłodszych mieszkańców. Chodzą tam dzieci od 4. do 6. roku życia, bez względu na wyznanie rodziców. Jak możemy przeczytać na stronie organizacji Polska Fundacja dla Afryki: "Przedszkole jest zlokalizowane około 7 km od asfaltowej drogi. Wiele dzieci ma trudności w dostaniu się do placówki. Wychodzą jeszcze przed świtem, by na 7.30 stawić się na zajęciach. Dzieci często do szkoły idą boso, by zaoszczędzić buty. Wędrówka jest szczególnie uciążliwa w porze deszczowej, kiedy droga przeradza się w błotne grzęzawisko. Wiele dzieci chodzi do szkoły samemu. Droga do przedszkola prowadzi wśród głębokich na kilka metrów dołów, które zostały po produkcji cegieł. Co roku zdarzają się wypadki utonięcia małych dzieci, które nieświadome niebezpieczeństwa wpadają do wypełnionych wodą dołów".

Misje. Autobus dla dzieci   Pierwszy kurs nowym autobusem. s. Monika Nowicka

Przypominamy, że w parafii pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Świeradowie-Zdroju trwa wielkopostna zbiórka pieniędzy (jałmużna wielkopostna) na rzecz misji w Maganzo - przeczytaj: Świeradów-Zdrój. Zbierają dla Afryki

Gdyby ktoś chciał wesprzeć dzieło polskich misjonarek, warto zajrzeć na stronę sistersstelizabeth.com i przeczytać o działalności polskich sióstr w Maganzo. Zakonnice obecnie zbierają pieniądze na budowę kuchni dla dzieci z jadłodajni i przedszkola (bezpośredni link do strony z numerem konta - TUTAJ).

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..