Reklama

    Nowy numer 13/2023 Archiwum

Jelenia Góra. Sobota w ZOL

Pierwsza sobota miesiąca jest dla pacjentów jeleniogórskiego ośrodka Caritas czasem szczególnej modlitwy.

Cierpienie osób schorowanych potrzebuje też znalezienia sensu. Wiedzą o tym w Zakładzie Opieki Leczniczej Caritas w Jeleniej Górze.

Od kilku miesięcy w każdą pierwszą sobotę miesiąca odbywa się szczególna modlitwa, która ma oczywiście swój cel nadprzyrodzony, ale jak się okazało, bardzo dobrze wpływa też na znoszenie trudów cierpienia. Tak mówi o tym Sławomir Sobala, zastępca kierownika jeleniogórskiego ZOL.

- Zdecydowaliśmy, że każda pierwsza sobota miesiąca będzie u nas poświęcona Matce Bożej. Podjęliśmy decyzję, że będziemy sprawować Msze św. w intencji wynagrodzenia Matce Bożej za grzechy przeciwko jej Niepokalanemu Sercu. Po Mszy świętej zawsze jest wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo oraz adoracja - mówi Sławomir Sobala.

– Podczas wystawienia Najświętszego Sakramentu przedstawiciele pacjentów odmawiają różaniec. Dodatkowo jeden z pacjentów ma możliwość złożenia deklaracji, że przez nadchodzący miesiąc będzie ofiarowywał wszystkie swoje cierpienia, jako zadośćuczynienie i wynagrodzenie Matce Bożej i jej Niepokalanemu Sercu. Usłyszałem niedawno od jednej pacjentki, że ten miesiąc bardzo szybko jej zleciał i podczas niego okazało się, że o wiele łatwiej jej było znosić cierpienie, trudy, przykrości, tęsknoty. Mówiła, że było jej lżej chorować, wręcz jakby czuła obecność Matki Bożej - mówi Sławomir Sobala.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy