Nowy numer 9/2021 Archiwum

Diecezja. Ekstremalne Drogi Krzyżowe

Znamy już szczegóły trzech nocnych nabożeństw pasyjnych.

Znamy już propozycji nocnych, trudnych i określanych jako ekstremalne, Dróg Krzyżowych.

Pierwszą organizują duszpasterze parafii katedralnej w Legnicy. Odbędzie się ona w nocy z 12 na 13 marca br. Jak czytamy w ogłoszeniach parafialnych: (...) Nabożeństwo to planowane jest w terenie, poza Legnicą. Każdy z panów, który chciałby wziąć udział w tym nabożeństwie musi sobie zarezerwować czas od piątku po południu do soboty wieczorem. Planowany termin to 12/13 marca. Każdy, kto chciałby wziąć udział w takiej modlitwie proszony jest o kontakt z ks. proboszczem.

Drugie nocne nabożeństwo Drogi Krzyżowej odbędzie się na trasie pomiędzy Zgorzelcem a Lubaniem, a więc w zachodniej części diecezji, już z 12 na 13 marca br. Organizuje je parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Zgorzelcu a wydarzenie nosi nazwę Nocnej Drogi Krzyżowej w intencji rodzin. Trasa wynosi 33 km, a patronem będzie św. Józef. Zainteresowani mogą się kontaktować z organizatorem: Jakub tel. 509 558 283.

Trzecia organizowana jest na północy naszej diecezji. Odbędzie się ona w nocy z 19 na 20 marca br. Organizatorzy nazwali ją I Ekstremalną Drogą Krzyżową ze św. Józefem. Trasa będzie liczyła 25 km i poprowadzi sprzed kościoła pw. św. Urszuli w Gwizdanowie przez Rudną, Starą Rudną, Wądroże, Dziesław, Tymową, Dębiec aż do kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Ścinawie. Wszystko rozpocznie się o godz. 17.00 Mszą św. w Gwizdanowie. Po Mszy św. wszyscy zostaną pobłogosławieni relikwiami Krzyża Świętego. Jak podkreślają organizatorzy, przejście trasy i modlitwa będzie się odbywało pojedynczo lub w grupach maksymalnie 5-osobowych wyznaczoną trasą Drogi Krzyżowej. Na całym wydarzeniu obowiązują obecne obostrzenia sanitarne tj. maseczki, dezynfekcja i dystans. Zapisy u księży proboszczów w Gwizdanowie, Rudnej, Tymowej oraz Ścinawie oraz pod numerem telefonu 733 515 404.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama