Nowy numer 9/2021 Archiwum

Lubin. Nowy kanonik i poświęcenie dachu przejdź do galerii

Środa Popielcowa zakończyła się w parafii pw. św. Barbary w Lubinie interesującą uroczystością.

Wieczornej Eucharystii w Środę Popielcową w parafii pw. św. Barbary w Lubinie przewodniczył biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski.

Okazją do wizyty było poświęcenie dachu tej budującej się świątyni. Wieloletnie starania o zadaszenie kościoła, a więc i możliwość sprawowania w nim kultu Bożego, udało się zrealizować tuż przed świętami Bożego Narodzenia. W Środę Popielcową biskup legnicki poświęcił dach, co - jak zaznaczył proboszcz miejsca ks. Waldemar Ćwikliński - zdecydowanie przybliża parafię do rozpoczęcia prac nad wykończeniem wnętrza świątyni.

- Cały dach został już pokryty blachą miedzianą, a to oznacza, że budynek został postawiony. Przed nami etap wykańczania wnętrza - od założenia sufitu po zrobienie posadzki. Dalej czeka nas wyposażenie wnętrza w meble i wykończenie artystyczne. Dzisiaj chcemy ten etap, który z niemałym trudem ukończyliśmy, ofiarować Panu Bogu. Dlatego prosimy o pobłogosławienie naszych dokonań - mówił kapłan.

Drugim bardzo ważnym elementem środowych uroczystości było oficjalne włączenie ks. Waldemara Ćwiklińskiego do grona kanoników honorowych Legnickiej Kapituły Katedralnej.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama