Nowy numer 23/2021 Archiwum

Legnica-Opole. Będą diakoni stali

Za nami obrzędy przybliżające kandydatów z diecezji legnickiej do przyjęcia święceń diakonatu i zostania diakonami stałymi.

W Opolu odbyły się dwa ważne obrzędy przygotowujące dorosłych mężczyzn z diecezji legnickiej do przyjęcia święceń diakonatu. Jednym z nich było przyjęcie posługi akolitatu przez Wojciecha Dąbrowskiego z Jawora. Mężczyzna od roku, razem z Dariuszem Bakiem z Jeleniej Góry, formuje się w opolskim ośrodku do przyjęcia wspomnianych święceń. Wspomniany obrzęd jest integralnym elementem formacji tak diakonów jak i alumnów seminariów przygotowujących się do kapłaństwa.

Dobrą informacją jest też to, że tego samego dnia w Opolu swoją dwuletnią formację rozpoczął kolejny mężczyzna z diecezji legnickiej – Ryszard Swoboda, któremu biskup pomocniczy opolski Rudolf Pierskała udzielił specjalnego błogosławieństwa na czas formacji do diakonatu.

Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem formacji, to najprawdopodobniej w połowie bieżącego roku diecezja legnicka wzbogaci się o dwóch pierwszych stałych diakonów. Diakonat stały w diecezji legnickiej wprowadził dekretem Biskup Legnicki Zbigniew Kiernikowski 29 czerwca 2020 roku. Sprawami naboru i formacji kandydatów do tej posługi zajmuje się Zespół ds. wdrożenia diakonatu stałego w diecezji legnickiej, któremu przewodniczy ks. dr Tomasz Czernik.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama