Lubań. Nowenna z siostrami magdalenkami

Może znajdziecie czas na modlitwę w tej bardzo nietypowej intencji?

Za nieco ponad tydzień, bo 8 lutego, Kościół będzie wspominał niezwykłą świętą - Józefinę Bakhitę. Wówczas przypada IV Międzynarodowy Dzień Modlitwy i Refleksji na temat Walki z Handlem Ludźmi. 

Natomiast już dzisiaj rozpoczyna się nowenna za przyczyną św. Bakhity, a modlitwę tę propagują siostry ze Zgromadzenia Sióstr św. Marii Magdaleny od Pokuty. Ich dom generalny znajduje się w Lubaniu.

- Jako magdalenki, zgodnie z charyzmatem naszego zgromadzenia, pragniemy wynagradzać Boskiemu Sercu Jezusa za każdy grzech, a w tych dniach modlitwą Nowenny do św. Bakhity, pragniemy za jej wstawiennictwem wraz ze wszystkimi ludźmi przepraszać za grzechy wykorzystywania na różne sposoby człowieka przez człowieka i prosić o opamiętanie dla tych, którzy dopuszczają się tych okrutnych czynów - tłumaczy s. Wiesława Kopij CSMM, matka generalna.

- Jak zachęca Sieć Bakhita do Spraw Przeciwdziałania Handlowi Ludźmi i Pomocy Ofiarom Współczesnych Form Niewolnictwa, do której należą także nasze siostry, „to modlitewna propozycja dla każdego”. „Można ją podjąć wspólnie w parafiach, we wspólnocie, przekazać młodzieży w szkole i innym grupom. Może być także odmawiana indywidualnie. Rozszerzajmy ten krąg modlitwy i bliskości, przekazujmy zachętę do modlitwy w naszych środowiskach”. Włączmy się w to wołanie! - dodaje siostra zakonna.

Na 30 stycznia przewidziana jest ta modlitwa:

Święta Bakhito,Ty jako dziecko byłaś porwana i sprzedana. Ze strachu i traumatycznych przeżyć, zapomniałaś nawet własnego imienia. Oddajemy Ci dzieci zabrane od swoich rodzin i brutalnie wykorzystywane. Niech skończy się ich niewolniczy los, niech zostanie im przywrócone dzieciństwo i radość. Módl się za nimi...

Intencje na kolejne dni nowenny na stronie www.siecbakhita.com.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..